Reklama

Do zoo na spacer dziś nie pójdziecie. Ale zoo może przyjść do was!

Opublikowano:
Autor:

Do zoo na spacer dziś nie pójdziecie. Ale zoo może przyjść do was! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W normalnych warunkach płockie zoo jest dostępne niemalże we wszystkie dni roku. Niestety, ze względu na pandemię koronawirusa placówka musiała zakazać wstępu gościom. Życie w ogrodzie toczy się jednak dalej.

W normalnych warunkach płockie zoo jest dostępne niemalże we wszystkie dni roku. Niestety, ze względu na pandemię koronawirusa placówka musiała zakazać wstępu gościom. Życie w ogrodzie toczy się jednak dalej. 

Zamknięcie zoo nie oznacza przecież, że placówka przestaje funkcjonować. Pracownicy muszą dbać o swoich podopiecznych, a niektórzy z nich tęsknią za odwiedzającymi. 

- Perun, czyli nasz młody lampart perski urodzony w Płocku jesienią 2018 roku, zwykle bardzo interesował się przechodzącymi obok ludźmi. Kotowate większość czasu spędzają leniwie się wylegując. Podobnie jak koty domowe lubią dużo spać, ale potrzebują też trochę rozrywki i zabawy. Teraz alejki są dziwnie puste, nie słychać dzieci i nikt nie stoi za szybą. Trafioną atrakcją okazał się nowy drapak, który zamontowaliśmy ostatnio na wybiegu lampartów - mówią w ogrodzie. 

Gromada zwierząt stale też się powiększa. Na początku kwietnia urodziły się kózki. Zwierzęta cieszą się też z pierwszych promieni słońca, tak jak pingwiny. 

Pracownicy zoo nie mogą wpuścić odwiedzających do zoo, ale mogą przynieść choć jego namiastkę do naszych domów. Codziennie o godzinie 11:00 odbywa się około półgodzinna transmisja na żywo, w czasie której prezentowany jest poszczególny zwierzak. Były już surykatki, słonie, tapir, a w Wielkanoc zaprezentowano żyrafy. 

Co zoo pokaże w następnych dniach? Niespodzianka. Podpowiemy tylko, że nie należy spodziewać się transmisji z życia leniwców. Jak mówi dyrektor, zwierzaki ruszają się... raz na tydzień. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE