Reklama

Reklama

Do tej pory nie jeździły tam autobusy. Teraz to się zmieni?

Opublikowano: pon, 28 sie 2017 16:31
Autor:

Do tej pory nie jeździły tam autobusy. Teraz to się zmieni? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Autobusami Komunikacji Miejskiej można dojechać do wielu ościennych gmin. Przewoźnik ma szansę powiększyć swoją ofertę, a wystarczy do tego w zasadzie tylko zgoda radnych.

Reklama

Autobusami Komunikacji Miejskiej można dojechać do wielu ościennych gmin. Przewoźnik ma szansę powiększyć swoją ofertę, a wystarczy do tego w zasadzie tylko zgoda radnych. 

Płockie "czerwoniaki" dojeżdżają jak na razie do Starej Białej, Radzanowa, Słupna, Gąbina, Nowego Duninowa, Brudzenia Dużego, Gozdowa i Bielska. Być może już niedługo do tej listy dołączą Staroźreby. 

W lipcu Rada Gminy Staroźreby wyraziła zgodę na zawarcia porozumienia międzygminnego i przejęcia przez Płock organizacji transportu publicznego. Teraz podobną zgodę muszą wyrazić radni. Prawdopodobnie tak będzie, więc już niedługo powiększy obszar, w którym można poruszać się miejskimi autobusami. Cała gmina Staroźreby znajdzie się w strefie podmiejskiej C. 

- Musimy ustalić granicę między strefą B i C. Gmina Radzanowo pozostaje w strefie B, gmina Staroźreby - w strefie C - tłumaczy proces Hubert Woźniak z Urzędu Miasta. - Musimy wytyczyć przystanki graniczne, by móc określić tę granicę.

Jeśli płoccy radni zezwolą na zawarcie porozumienia międzygminnego, do ustalenia pozostanie kluczowa kwestia - rozkład jazdy. Rozmowy z przedstawicielami gminy Staroźreby prowadził będzie pełnomocnik prezydenta ds. transportu publicznego i inżynierii ruchu drogowego, być może przy wsparciu Komunikacji Miejskiej. 

Czy płocki przewoźnik wzbogaci się na podpisaniu nowej umowy. Jak twierdzą urzędnicy, takie jest założenie. 

- Założenie jest takie, że Komunikacja Miejska powinna na takich operacjach zarabiać - mówi Woźniak. - Założenie jest takie, że gmina zamawiająca organizację transportu rekompensuje koszty poniesione przez KM jako przewoźnika.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (10)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.