Reklama

Do sierpnia połączą Podolszyce z Grabówką

Opublikowano:
Autor:

Do sierpnia połączą Podolszyce z Grabówką - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do tej pory ścieżka rowerowa przy Mazura urywała się nagle w środku drogi, zrywając rowerowe połączenie między Podolszycami a Grabówką. Teraz ma się to zmienić.

Do tej pory ścieżka rowerowa przy Mazura kończyła się nagle w środku drogi, zrywając rowerowe połączenie między Podolszycami a Grabówką. Teraz ma się to zmienić.

Do połowy sierpnia Miejski Zarząd Dróg chce wybudować przy ul. Mazura na Podolszycach Południe nową ścieżkę rowerową. Nowy fragment nie będzie może długi - liczy ok. 500 m, ale za to ma spore znaczenie dla całej infrastruktury rowerowej w tym rejonie. Jak wyjaśnia Konrad Kozłowski z ratuszowego biura prasowego, dzięki budowie ścieżki rowerowej w tym miejscy, uzyska się połączenie ze ścieżką rowerową w al. Jana Pawła II, a w konsekwencji z istniejącą i budowaną infrastrukturą rowerową w rejonie Podolszyc, Grabówki, Mostu Solidarności i lewobrzeżnej części Płocka. - Wykorzystując szlak rowerowy oznaczony symbolem R-32 o długość 7,8 km, który biegnie od Mostu Solidarności, przez drogę techniczną i ulice osiedlowe na osiedlu Ciechomice do drogi rowerowej w ul. Kutnowskiej będzie można bezpiecznie dojechać rowerem z Podolszyc do gminy Łąck - informuje Konrad Kozłowski.

Obok ścieżki rowerowej powstanie nowy chodnik z betonowej kostki brukowej o powierzchni 410m kw. Zaplanowano również wymianę nawierzchni miejsc parkingowych przy Mazura, a ponieważ i chodnik, i ścieżka rowerowa i prostopadły do jezdni parking za żadne skarby się tam nie zmieszczą, trzeba będzie zmienić szerokość miejsc postojowych i co za tym idzie sposób parkowania - z prostopadłego na równoległy do ulicy.
W środę podpisano umowę z wykonawcą - podpłocką firma DARBUD z Nowej Białej, która wygrała przetarg. Przebudowa w rejonie Mazura pochłonie ponad 156 tys. zł. Prace powinny się zakończyć do 15 sierpnia.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE