Reklama

Do podziału blisko 174 miliony złotych

Opublikowano:
Autor:

Do podziału blisko 174 miliony złotych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podpisano już umowy na modernizację lub budowę dróg lokalnych. Środki na te inwestycje będą pochodziły z nowej perspektywy unijnej na lata 2014 – 2020.

Podpisano już umowy na modernizację lub budowę dróg lokalnych. Środki na te inwestycje będą pochodziły z nowej perspektywy unijnej na lata 2014 – 2020.

Zaszły zmiany w przypadku unijnego finansowania inwestycji drogowych. - Do niedawna gminy mogły uzyskać wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla naszego województwa - przypominał w piątek marszałek Adam Struzik. Teraz szansą na poprawę jakości podróżowania w mniejszych miasteczkach stały się środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Na całym Mazowszu łączne dofinansowanie w wysokości 174 mln zł otrzyma w ten sposób 120 gmin i powiatów: Do zrealizowania mają łącznie 240 inwestycji drogowych, co nie dziwi marszałka Struzika. W tym obszarze, jak przyznał, potrzeby są największe. 

W ramach naboru prowadzonego przez Urząd Marszakowski zgłoszono 792 wnioski na dofinasowanie przekraczające 567 mln zł. Przy ocenie wniosków brano pod uwagę inwestycje prowadzone przez gminy i powiaty na drogach lokalnych prowadzących do obiektów użyteczności publicznej lub na tych drogach, które łączyły się z innymi o wyższej kategorii. 

Na subregion płocki (miasto Płock, powiat płocki, gostyniński i sierpecki) przypadło 26 inwestycji drogowych za 16,9 mln zł. Już podpisano umowy gwarantujące dla nich wsparcie finansowe z Unii. Dofinansowanie zyskały także gminy: Bielsk, Bodzanów, Drobin, Gozdowo, Mochowo, Radzanowo, Rościszewo, Zawidz, Czernice Borowe w powiecie przasnyskim, Szreńsk w powiecie mławskim, Gmina Szczutowo podpisała umowy nieco wczesniej, 15 lipca. 

W powiecie płockim skorzystają:

gmina Bielsk

- przebudowa dróg gminnych Ciachcin – Kuchary – Jeżewo – Józinek – Leszczyn Szlachecki (dofinansowanie: 1 mln 751 tys. zł, całkowity koszt z doliczeniem VAT: 2 mln 734 tys. zł)

gmina Drobin

- przebudowa drogi gminnej nr 290519W relacji Łęg Probostwo - Psary

(dofinansowanie: 1 mln 129 tys. zł, całkowity koszt z doliczeniem VAT: 1 mln 775 tys. zł)

- przebudowa drogi gminnej Krajkowo – Chudzyno w gminie Drobin

(dofinansowanie: 1 mln 834 tys. zł, całkowity koszt z doliczeniem VAT: 2 mln 942 tys. zł)

gmina Bodzanów

- przebudowa drogi gminnej na terenie gminy nr 290207W w miejscowości Miszewko

(dofinansowanie: 641 tys. zł, całkowity koszt z doliczeniem VAT: 1 mln 020 tys. zł)

gmina Radzanowo

- budowa oraz przebudowa dróg gminnych na terenie gminy Radzanowo w miejscowościach Radzanowo i Rogozino (dofinansowanie: 1 mln 169 tys. zł, całkowity koszt z doliczeniem VAT: 1 mln 837 tys. zł)

 

Ponadto podpisano umowę na:

- przebudowę, modernizację drogi powiatowej nr 2951W Bulkowo-Kobylniki (dofinansowanie: 327 tys. zł, całkowity koszt z doliczeniem VAT: 514 tys. zł)

- przebudowę, modernizację drogi powiatowej nr 2965W Węgrzynowo – Podgórze (dofinansowanie: 190,5 tys. zł, całkowity koszt z doliczeniem VAT: 299,5 tys. zł)

- przebudowę, modernizację drogi powiatowej nr 2921W Smolino-Psary (dofinansowanie: 193 tys. 262 zł, całkowity koszt z doliczeniem VAT: 303 tys. 728 zł)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE