Reklama

Do Płocka przyjedzie wicepremier Piotr Gliński. Znamy powód wizyty

Opublikowano:
Autor:

Do Płocka przyjedzie wicepremier Piotr Gliński. Znamy powód wizyty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wicepremier Piotr Gliński, jak wiadomo, zarządza sprawami podlegającymi Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nie będzie to jego pierwsza wizyta w naszym mieście.

Wicepremier Piotr Gliński zarządza sprawami podlegającymi Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nie będzie to jego pierwsza wizyta w naszym mieście.

Wizytę wicepremiera Piotra Glińskiego zapowiedziano na środę, 14 listopada. Otóż prof. Gliński o godz. 13.00 będzie zwiedzał wystawę w Płockiej Galerii Sztuki pt. "Bruno Schulz – artysta nienazwany" poświęconą cenionemu twórcy polskiej kultury XX w. Wicepremier objął tę wystawę swoim patronatem, podobnie jak marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik.

O prof. Piotrze Glińskim było głośno w mediach kilka lat temu za sprawą informacji, iż jest on kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na premiera. Jego kandydaturę dwukrotnie zgłaszał prezes tej partii, Jarosław Kaczyński tuż po wniosku o konstruktywne wotum nieufności wobec ówczesnego lidera rządu. Była to raczej przymiarka do wpasowania socjologa w fotel prezesa Rady Ministrów. Ostatecznie Gliński premierem nie został, tylko niedawno obecna w Płocku Beata Szydło. Nasz jutrzejszy gość był już w Płocku w 2015 r. na zaproszenie lokalnych działaczy PiS. Były to na dobrą sprawę ostatnie chwile kampanii wyborczej na prezydenta Polski, która okazała się zwycięska dla kandydata tej partii, Andrzeja Dudy.

[ZT]9547[/ZT]

Wystawę "Bruno Schulz – artysta nienazwany" będzie można zobaczyć jeszcze do 18 listopada, z kolei na 19 listopada zapowiedziano finisaż o godz. 18.00 w 76. rocznicę śmierci drohobyckiego twórcy. - Wystawa „W stronę Schulza” jest reekspozycją wystawy z Muzeum Mazowieckiego, zawierającą nie tylko unikatowe prace Brunona Schulza, ale również czołówki polskich artystów: Ryszarda Horowitza, Piotra Dumały, Stasysa, Adama Myjaka, Tadeusza Kantora, Kiejstuta Bereźnickiego, Janusza Kapusty, Franciszka Maśluszczaka czy Rafała Olbińskiego - informują w PGS. - Wystawa dodatkowo została wzbogacona o obrazy Franciszka Starowieyskiego, których właścicielem jest Teatr Ateneum w Warszawie, oraz figury ze scenografii spektaklu „Dybuk, czyli Demon z Marianpola” Janusza Wiśniewskiego, z Teatru Powszechnego w Radomiu. Są również niepokazywane wcześniej „Okna wyobraźni” ze scenografii Wojciecha Stefaniaka, prace Franciszka Starowieyskiego i niedawni zmarłego Edwarda Dwurnika. Dzięki temu „W stronę Schulza” w Płockiej Galerii Sztuki ma zupełnie inny charakter i odmienną aranżację od wcześniej prezentowanej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE