Reklama

Do kosza na śmieci trafiły dowody osobiste

Opublikowano:
Autor:

Do kosza na śmieci trafiły dowody osobiste - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W zeszłym roku do Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Płocku trafiło łącznie ponad 46 tys. ton odpadów komunalnych z terenu Płocka. Wśród nich znalazły się całkiem wartościowe przedmioty.

W zeszłym roku do Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Płocku trafiło łącznie ponad 46 tys. ton odpadów komunalnych z terenu Płocka. Wśród nich znalazły się całkiem wartościowe przedmioty.

Z danych przekazanych przez Urząd Miasta Płocka wynika, że łącznie w zeszłym roku wyprodukowaliśmy 46 267 ton odpadów komunalnych. Jest to ilość wytworzona tylko na terenie miasta,  na którą złożyły się odpady zmieszane, surowcowe, wielkogabarytowe, budowlane i inne, odebrane bezpośrednio z nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami, zebrane w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, a także dostarczone przez firmy sprzątające miasto. 

Co dzieje się z wyrzuconymi przedmiotami?

- Surowiec (papier i tektura, szkło, plastiki), zarówno te zebrane w pojemnikach do selektywnej zbiórki i workach, jak również wysortowane ze strumienia odpadów zmieszanych są poddawane odpowiednim dla nich procesom technicznym, których celem jest odzysk i recykling -  informuje Urząd Miasta Płocka.

Na śmietnik trafiają jednak nie tylko takie surowce. W zmieszanych odpadach komunalnych pracownicy znaleźli m.in. dowody osobiste, klucze od mieszkań, a nawet karty płatnicze i telefony komórkowe.  

Jeśli chodzi o zakład w Kobiernikach to w 2016 roku trafiło tu ponad 64 tys. ton odpadów komunalnych z terenu gminy Płock i gmin wchodzących w skład Związku Gmin Regionu Płockiego. Najwięcej jest oczywiście odpadów zmieszanych, a recyklingowi w 2016 roku zostało poddanych ok. 3 tys. ton surowców. W 2017 roku było trochę lepiej, do recyklingu trafiły 4 tys. ton odpadów. Do zakładu w Kobiernikach codziennie przyjeżdża ok. 80 śmieciarek, które przywożą łącznie ponad 200 ton odpadów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE