Reklama

Do końca lutego musisz mieć kasę fiskalną

Opublikowano:
Autor:

Do końca lutego musisz mieć kasę fiskalną - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do końca lutego wszystkie firmy, które w 2012 r. osiągnęły obrót wysokości co najmniej 20 tysięcy złotych (1,66 tys. miesięcznie), będą musiały zaopatrzyć się w urządzenia rejestrujące, czyli kasy fiskalne lub drukarki fiskalne podłączone do komputera.

Do końca lutego wszystkie firmy, które w 2012 r. osiągnęły obrót wysokości co najmniej 20 tysięcy złotych (1,66 tys. miesięcznie), będą musiały zaopatrzyć się w urządzenia rejestrujące, czyli kasy fiskalne lub drukarki fiskalne podłączone do komputera.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra finansów, obowiązek posiadania urządzeń rejestrujących ciąży na firmach prowadzących działalność handlową, których roczne obroty sprzedaży z osobami fizycznymi przekraczają 20 tysięcy złotych. W praktyce oznacza to, że w najbliższym czasie większość firm musi być zaopatrzona w kasy lub drukarki fiskalne. Chętnych na zakup jest tak wielu, że u sprzedawców urządzeń stale rosną kolejki, a producenci zaczynają mieć kłopoty z realizacją wszystkich zamówień. - Nie wszystkie osoby pragnące kupić urządzenia rejestrujące, mogą być obsługiwane na bieżąco. Każdy, kto przychodzi do nas w tej sprawie, jest wpisywany na listę oczekujących – powiedział nam Artur Pająk, właściciel firmy Alltech, zajmującej się sprzedażą i serwisem takich urządzeń. - Jeżeli ktoś zdecyduje się na zakup w ostatniej chwili, może mieć poważne problemy. W najgorszym przypadku może się to skończyć nawet koniecznością zawieszenia sprzedaży do czasu zainstalowania kasy lub drukarki fiskalnej – przekonuje.

Co ciekawe, istnieje możliwość zwrotu części kosztów poniesionych na zakup takiej kasy lub drukarki. Przywilej dotyczy osób, które zaopatrują się w urządzenia po raz pierwszy. W tym celu, muszą oni wypełnić stosowne dokumenty i przekazać je do Urzędu Skarbowego. - Każdy, kto zdecyduje się na zakup w naszej firmie, może liczyć na szczegółowe informacje i pomoc w wypełnieniu dokumentów – informuje właściciel firmy Alltech.

Przy zakupie kasy lub drukarki fiskalnej warto pamiętać, aby była ona dostosowana do profilu działalności. Chodzi przede wszystkim o ilość towarów w magazynie. Warto również zwrócić uwagę na funkcjonalność urządzenia i stopnień łatwości obsługi. - Przy zakupie urządzenia rejestrującego warto się pospieszyć. Trzeba bowiem pamiętać, że zanim zaczniemy z niego korzystać, czeka nas niezbędny proces fiskalizacji. Nie jest to wprawdzie skomplikowane, ale przy dużej liczbie chętnych może zająć trochę czasu. Nasi serwisanci kupione u nas urządzenia fiskalizują bezpłatnie – tłumaczy Artur Pająk z firmy Alltech.

Więcej zobacz:

Rozporządzenie ministra finansów z 29 listopada 2012 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE