Reklama

Długie weekendy w 2020 roku. Podpowiadamy, kiedy wziąć urlop

Opublikowano:
Autor:

Długie weekendy w 2020 roku. Podpowiadamy, kiedy wziąć urlop - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zbliżający się początek roku sprzyja sporządzaniu planów na kolejne miesiące. Można zawczasu zrobić przymiarkę do najkorzystniejszej dla nas przerwy od zawodowych obowiązków, aby wiedzieć jakie daty wpisać we wniosku o udzielenie urlopu.

Zbliżający się początek roku sprzyja sporządzaniu planów na kolejne miesiące. Można zawczasu zrobić przymiarkę do najkorzystniejszej dla nas przerwy od zawodowych obowiązków, aby wiedzieć jakie daty wpisać we wniosku o udzielenie urlopu.

W 2020 roku będzie kilka okazji do cieszenia się możliwością dłuższego wypoczynku. Jeśli ktoś zawczasu uzgodnił sprawę z pracodawcą, to na dobrą sprawę pierwsza okazja nadarza się właśnie teraz, wystarczyło poprosić o trzy dni wolnego: 27, 30 i 31 grudnia, co z uwzględnieniem Bożego Narodzenia i Nowego Roku przekłada się na osiem dni bez zawodowych obowiązków. Dodajmy, że zbliża się kolejna okazja do trzech dni wolnego (w tym weekend), skoro 6 stycznia (Święto Trzech Króli) wypada w 2020 r. w poniedziałek.

Na kolejną okazję poczekamy do kwietnia. Biorąc cztery dni wolnego: 14, 15, 16 i 17, uwzględniając dwa weekendy, przerwa od pracy może potrwać nawet 9 dni. Przypominamy, że w tym roku Wielkanoc obchodzimy 12 i 13 kwietnia. Warto też zastanowić się nad kolejną okazją (np. na jakiś wyjazd) pod koniec kwietnia - wystarczą cztery dni wolnego: 27, 28, 29 i 30, aby zagwarantować sobie 9 dni wypoczynku od 25 kwietnia do 3 maja (uwzględniamy dwa weekendy, Święto pracy i Święto Konstytucji 3 Maja, które w 2020 r. wypada w niedzielę).

Kto i z tej propozycji nie skorzystał, może trzymać kciuki za dobra pogodę i poczekać do czerwca. Biorąc trzy dni: 8, 9 i 10, zyskamy sześciodniowe rozkoszowanie się wypoczynkiem od 6 do 11 czerwca (11 czerwca - Boże Ciało). A jeśli wolne będziemy mieli również 12 czerwca, automatycznie wypoczynek wydłuży się do 9 dni, co daje nam znacznie większe pole manewru w jaki sposób te wolne dni od pracy najlepiej wykorzystać. Pamiętajmy (jeżeli pracujemy także w soboty), że w sobotę 15 sierpnia wypada Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.

Zastanówmy się nad tymi możliwościami tym bardziej, że dopiero w listopadzie będzie można pokusić się na kolejny urlop, wykorzystując święto 11 listopada, które wypada w środę. Jeśli wybieramy się w tym czasie do innego miasta, rozważmy prośbę o wolne na 9 i 10 listopada (wraz z jednym weekendem zyskamy w ten sposób 5 dni) bądź na 9, 10, 12 i 13 listopada (wraz z dwoma weekendami zyskujemy 9 dni). Z kolei w grudniu na przygotowania świąteczne można poświęcić 21, 22, 23 i 24 - te cztery dni przełożą się, o ile oczywiście dostaniemy zgodę przełożonego - na 9 dniowy wypoczynek (uwzględniając weekend i święta Bożego Narodzenia, bowiem w 2020 r. wigilia będzie w czwartek, pierwszy i drugi dzień świąt to piątek i sobota). Gdyby jednak pracodawca zechciał zagwarantować nam jeszcze dłuższy wypoczynek, to poprośmy również o cztery dodatkowe dni: 28, 29, 30 i 31 grudnia, wówczas w zamian za 8 dni urlopu mamy szansę na 16 dni wolnego (wliczając trzy weekendy, Boże Narodzenie i Nowy Rok).

Dni ustawowo wolne od pracy

- 1 stycznia (środa) - Nowy Rok

- 6 stycznia (poniedziałek) - Trzech Króli (Objawienie Pańskie)

- 12 kwietnia (niedziela) - Wielkanoc

-13 kwietnia - Poniedziałek Wielkanocny

- 1 maja (piątek) - Święto Pracy

- 3 maja  (niedziela) - Święto Konstytucji 3 maja

- 31 maja (niedziela) - Zesłanie Ducha Świętego

- 11 czerwca (czwartek) - Boże Ciało

- 15 sierpnia (sobota) - Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

- 1 listopada (niedziela) - Wszystkich Świętych

- 11 listopada (środa) - Święto Niepodległości

- 25 grudnia (piątek) - Boże Narodzenie

- 26 grudnia (sobota) - drugi dzień świąt Bożego Narodzenia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE