Reklama

Dłoń, bujak, stadion... Stworzyły galerię

Opublikowano:
Autor:

Dłoń, bujak, stadion... Stworzyły galerię - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak zapowiadały, tak zrobiły. Uczennice jednego z płockich liceów ustawiły na Tumskiej meble z palet, aby w bardziej komfortowych warunkach można było obejrzeć wystawę, którą przygotowały. A tam m. in. zbudowane z 10 tys. zapałek PGE Arena Gdańsk oraz z 9 tys. zapałek angielski Falmer Stadium.

Jak zapowiadały, tak zrobiły. Uczennice jednego z płockich liceów ustawiły na Tumskiej meble z palet, aby w bardziej komfortowych warunkach można było obejrzeć wystawę, którą przygotowały. A tam m. in. zbudowana z 10 tys. zapałek PGE Arena Gdańsk oraz składający się z 9 tys. zapałek angielski Falmer Stadium.

Prace płockich artystów pojawiły się w niedzielę w witrynie w lokalu po dawnej restauracji Sphinx (pod adresem Tumska 13) dzięki kilku uczennicom III Liceum Ogólnokształcącego. Wszystkie dzieła można podziwiać jedynie przez szyby do godziny 18.00. Na wystawie znalazły się prace wykonane różnymi technikami, w tym nawet mniejszy fotel bujany, odlew ludzkiej dłoni i dwa modele stadionów (ale żaden nie przedstawiał płockiego). Ekspozycję nazwano „Artystom na własność”.

Niedzielna wystawa stanowi część ogólnopolskiego projektu „Zwolnieni z Teorii” skierowanego do młodych ludzi na studiach bądź uczęszczających do szkół średnich. Za płocki projekt odpowiadały: Oliwia Żółtowska, Kornelia Zasada, Katarzyna Kaźmierczak, Martyna Piórkowska i Joanna Han.

O inicjatywie pisaliśmy tu:

Fot. Karolina Burzyńska/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE