Reklama

Dlaczego warto postawić w biurze dystrybutor do wody?

Opublikowano:
Autor:

Dlaczego warto postawić w biurze dystrybutor do wody? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ludzie pracujący w biurach piją najczęściej kawę, herbatę, wodę oraz napoje gazowane. Typowy firmowy obrazek to osobne pomieszczenie lub kącik, w którym stoi elektryczny czajnik, a przy nim pracownik czekający, aż zagotuje się w nim woda. Czasami pracownicy muszą toczyć boje z pracodawcą o wymianę zepsutego czajnika na nowy. Są firmy zaopatrujące pracowników w kawę i herbatę, a są i takie, gdzie – choć to śmieszne – można kupować kawę na koszt firmy, ale tylko dla gości.

Ludzie pracujący w biurach piją najczęściej kawę, herbatę, wodę oraz napoje gazowane. Typowy firmowy obrazek to osobne pomieszczenie lub kącik, w którym stoi elektryczny czajnik, a przy nim pracownik czekający, aż zagotuje się w nim woda. Czasami pracownicy muszą toczyć boje z pracodawcą o wymianę zepsutego czajnika na nowy. Są firmy zaopatrujące pracowników w kawę i herbatę, a są i takie, gdzie – choć to śmieszne – można kupować kawę na koszt firmy, ale tylko dla gości.

Dobra woda jest doceniana przez pracowników

Wodę pitną pracodawca musi jednak zapewniać, choćby była to tylko zdatna do picia woda w kranie. To absolutne minimum, ale nowocześni pracodawcy robią więcej: niewielkim kosztem można przecież zapewnić dostarczanie do biura wody pitnej o znakomitych walorach smakowych. Sprawia to, że przynajmniej część pracowników robi to, co każdy człowiek robić powinien: pije wodę właśnie, a nie lub nie tylko herbatę i kawę.

W województwie mazowieckim i lubelskim wodę do biura dostarcza  firma Aquavita, z dokładną ofertą można zapoznać się na stronie  http://wodaaquavita.pl/oferta/woda-do-biura/. Wraz z nią dostarczane są dystrybutory podające wodę gorącą i schłodzoną, odpada więc problem czajników elektrycznych, zużywających dużo energii i często psujących się wskutek intensywnego użytkowania. Przede wszystkim zaś pracownicy dostają wodę smaczną i zawierającą cenne składniki mineralne, a więc nieporównywalną jakościowo z tą, która płynie w kranach. Smaczną wodą można też oczywiście częstować odwiedzających biuro kontrahentów i interesantów.

Pijmy wodę by podnosić swoją wydajność

Dostępność smacznej i bezpłatnej dla pracowników wody sprzyja efektywności pracy. Coraz więcej Polaków wie, że pić wodę należy nie wtedy, gdy pojawi się pragnienie, ale zanim się ono pojawi: to właśnie jest prawidłowe nawadnianie organizmu. Człowiek pracujący za biurkiem i sięgający co jakiś czas po kubek czy szklankę dostarcza swojemu organizmowi, przede wszystkim zaś mózgowi najcenniejszego i najzdrowszego składnika. Poprawia to koncentrację i pomaga efektywnie pracować, rozwiązywać problemy, a także zmniejsza zmęczenie. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że woda poprawia komunikację międzykomórkową w mózgu.

Wpływ wody na układ nerwowy człowieka

Dobra jakościowo woda redukuje też skutki stresu i pomaga utrzymywać wartość pH w komórkach na odpowiednim poziomie. W odwodnionym organizmie szwankuje transport tryptofanu – aminokwasu odpowiedzialnego m.in. za biosyntezę serotoniny. Jak powszechnie wiadomo, obniżony poziom tego hormonu powoduje złe samopoczucie, przygnębienie i rozdrażnienie. Stały niedobór serotoniny może być nawet przyczyną depresji.

Oczywiście nie chodzi tu o wypijanie całych szklanek za jednym razem i staranie się o wyrobienie zalecanej normy, czyli 1,5 – 2,5 litra wody dziennie. Nie ma sensu się zmuszać, poza tym w ogólnym bilansie liczy się też woda zawarta w napojach i żywności. Do prawidłowego nawodnienia wystarczy łyk lub dwa co kilkanaście minut lub nawet co godzinę. Gdy woda jest w zasięgu ręki, pijemy ją wręcz machinalnie, nawykowo. Na zdrowie!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE