Reklama

Reklama

Dlaczego warto iść na studia?

Opublikowano: pt, 7 cze 2019 12:29
Autor:

Dlaczego warto iść na studia? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiele osób zadaje sobie to pytanie w dzisiejszych czasach, gdyż często słyszy się, że i tak po studiach nie znajduje się pracy, a wszędzie liczą się tylko znajomości. Przede wszystkim studia wyższe i uczelnie dają możliwości, ale nie zagwarantują pracy. To zależy od nas, studia mają przekazać wiedzę, która nam pomoże w przyszłości. I zawsze warto je podjąć z kilku prostych powodów.

Reklama

Wiele osób zadaje sobie to pytanie w dzisiejszych czasach, gdyż często słyszy się, że i tak po studiach nie znajduje się pracy, a wszędzie liczą się tylko znajomości. Przede wszystkim studia wyższe i uczelnie dają możliwości, ale nie zagwarantują pracy. To zależy od nas, studia mają przekazać wiedzę, która nam pomoże w przyszłości. I zawsze warto je podjąć z kilku prostych powodów.

1. Teoria

Zdałeś maturę i to nawet dobrze – rodzice są dumni, a znajomi zazdroszczą. Co dalej? Trzeba wybrać dalszą ścieżkę kariery, która zapewni nam dobre życie, zadowalającą pensję i prestiż społeczny. To naiwne marzenia osiemnastolatków, bo w tym wieku ciężko podjąć dobrą decyzję. Ale gdy już w końcu wybierzemy coś, co nam odpowiada, zaczynają się schody, bo między szkołą średnią a uczelnią jest często ogromna przepaść. Niekiedy ledwo dajemy sobie radę  z nadmiarem materiału, zajęciami i wykładowcami, którzy traktują nas jak dorosłych. Oczekują, że będziemy nagle w pełni odpowiedzialni za wszystko, gdy jeszcze przed chwilą nauczyciele mówili nam, co mamy robić, kontrolując nas przy tym i pomagając na każdym kroku. Jak już się przyzwyczaimy, to czujemy satysfakcję, bo studia rzeczywiście szybko uczą samodzielności. A zaraz na drugim miejscu dają wszystkie narzędzia, uczą analizować, organizować pracę i szukać informacji.

2. Prestiż

Za czasów PRL-u studia były czymś, co wyróżniało młodych, którzy je podejmowali, i nadawały prestiżu. Teraz już trochę łatwiej dostać się na dany kierunek. Nadal trzeba jednak podejmować wysiłek, aby je ukończyć. Pracodawca na pewno to doceni, jeśli będzie miał do wyboru absolwenta wyższej uczelni a osobę tylko z maturą. W większości przypadków wybór jest prosty, a strona pracuj.pl jest dowodem, że większość ofert atrakcyjnych ofert pochodzi od pracodawców, którzy cenią sobie wyższe wykształcenie.

3. Znajomi

Znajomi z roku to cały przekrój różnych osobowości. Można ich nie lubić, ale można też się od nich czegoś nauczyć. Być może w przyszłości będziemy razem pracować i przyda się trochę wspólnych wspomnień czy zainteresowań. Najlepiej dogadamy się z osobami o podobnych ambicjach i pomyśle na siebie. Dodatkowo studia, co roku zaczyna mnóstwo osób, z którymi można nawiązać przydatne i ciekawe znajomości.

4. Przepustka

Można mieć wiele pomysłów, ambicji, doświadczeń, ale jednak więcej pracodawców woli przyjąć osoby, które mają na to jakiś formalny dowód, jak np. właśnie dyplom i tytuł naukowy. Studia to zatem prawdziwa przepustka do kariery każdej młodej osoby.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.