Reklama

Dlaczego tak trudno znaleźć wymarzoną pracę?

Opublikowano:
Autor:

Dlaczego tak trudno znaleźć wymarzoną pracę? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Znalezienie idealnej pracy wydaje się dzisiaj niezbyt skomplikowane. Pojawia się więc pytania, co sprawia, że pracodawcy nie chcą nas zapraszać na rozmowy kwalifikacyjne lub nigdy nie oddzwaniają?

Znalezienie idealnej pracy wydaje się dzisiaj niezbyt skomplikowane. Pojawia się więc pytania, co sprawia, że pracodawcy nie chcą nas zapraszać na rozmowy kwalifikacyjne lub nigdy nie oddzwaniają?

Dobre oferty najłatwiej znaleźć w sieci. Nawet jeśli na portalu pracuj.pl znajdziemy kilka pasujących nam propozycji, nie oznacza to, że otrzymamy wymarzony angaż.

CV i list motywacyjny

Od CV i listu motywacyjnego zależy bardzo wiele. W praktyce to pierwsza rzecz, jaką otrzymuje ewentualny pracodawca oraz na jej podstawie musi określić, czy dany kandydat podoba mu się, czy nie. Dobrze napisane CV to prawdziwy skarb.

Jeżeli aplikujesz w różne miejsca i nie możesz nigdy doczekać się odzewu, warto zacząć od zmiany CV. Postaw na podkreślenie swoich realnych atutów, a także profesjonalizmu. Aktualnie pracodawcy lubią także sprawdzić kandydatów w sieci. Jeżeli zatem na portalach internetowych posiadasz kompromitujące informacje, to lepiej je usunąć lub ukryć. Trudno oczekiwać, że przedsiębiorca zaprosi do siebie osobę mogącą zaszkodzić reputacji firmy.

Rozmowa kwalifikacyjna

Bardzo często powodem, dla którego pracodawcy nie oddzwaniają do kandydatów, jest słaby przebieg rozmowy kwalifikacyjnej. Zdarza się, że do dyspozycji mają kilku kandydatów o bardzo podobnych kwalifikacjach – wtedy o wyborze zaważyć może np. ogólna prezencja czy sposób prowadzenia rozmowy. Dlatego do rozmowy kwalifikacyjnej należy się dobrze przygotować, nie tylko pod względem merytorycznym. Pierwsze wrażenie ma duże znaczenia. Należy zadbać o adekwatny strój, postarać się, aby nie czuć było od nas zbyt intensywnych perfum lub dymu tytoniowego.

Zbyt roszczeniowa postawa

Każdy marzy o doskonałych warunkach w przyszłej pracy. Oczekiwania dotyczące wynagrodzenia czy przerw w pracy nie mogą być jednak zbyt wyśrubowane. Pracodawcy nie lubią kandydatów, którzy pokazują od pierwszej chwili roszczeniowe postawy.

Na rozmowie kwalifikacyjnej warto lepiej skupić się na tym co my możemy dać pracodawcy, a nie odwrotnie. Ewentualne negocjacje dotyczące szczegółów umowy należy zostawić na później.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE