Reklama

Dlaczego blacha aluminiowa to właściwe rozwiązanie na dach Twojego domu?

Opublikowano:
Autor:

Dlaczego blacha aluminiowa to właściwe rozwiązanie na dach Twojego domu? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z roku na rok coraz większa liczba inwestorów i klientów indywidualnych zwraca uwagę na materiał, którym jest wciąż ulepszana blacha aluminiowa. Na rodzimym rynku w zatrważającym tempie zastępuje ona chociażby blachy stalowe i cynkowe. Z tego tytułu, w poniższym artykule wraz z ekspertami z branży postaramy się przekonać czytelników do jeszcze uważniejszego spojrzenia na tego typu surowce, stosowane w pokryciu dachu i elewacji.

Z roku na rok coraz większa liczba inwestorów i klientów indywidualnych zwraca uwagę na materiał, którym jest wciąż ulepszana blacha aluminiowa. Na rodzimym rynku w zatrważającym tempie zastępuje ona chociażby blachy stalowe i cynkowe. Z tego tytułu, w poniższym artykule wraz z ekspertami z branży postaramy się przekonać czytelników do jeszcze uważniejszego spojrzenia na tego typu surowce, stosowane w pokryciu dachu i elewacji.

Żywotność materiału, jakim jest aluminium i jego efektywność energetyczna

Już dziś wielu producentów ustala wysokość opieki gwarancyjnej na pół wieku – oczywiście świadczy to o klasie materiału, który bez nadzwyczajnych wysiłków konserwacyjnych ma przetrwać w nienagannym stanie całe dekady. Blacha aluminiowa w tym kontekście pojawia się przede wszystkim, jako produkt o niezrównanej wytrzymałości. Wpływają na nią wyraźnie zaaplikowane w trakcie produkcji powłoki ochronne, zabezpieczające blachę przed rdzą i promieniowaniem słonecznym. Doskonale zatrzymają one także rozwój mchów i porostów na terenach, objętych ich szczególną aktywnością. Aluminium z natury stanowi barierę niemożliwą do przebycia, szczególnie dla insektów, które raz dostawszy się pod pokrycie, mogą mocno nadwątlić szkielet drewnianej konstrukcji.

Jeżeli zaś mówimy w tym kontekście o efektywności energetycznej, to z całą pewnością dlatego, że zestawiając blachę aluminiową z pokryciem bitumicznym (a nawet stalą), możemy zauważyć znacznie mniejsze nagrzewanie się powierzchni domowego dachu. Wiosną i latem oznacza to chłodniejsze wnętrze, zaś zimą izolująca warstwa aluminium sprawia, że ze środka budowli na zewnątrz ucieka niewiele ciepła. Dzięki aluminium na dachu jesteśmy więc w stanie zaoszczędzić wiele na polu ogrzewania.

Łatwość pracy z blachą aluminiową to podstawa!

Przede wszystkim, rozważając o blasze aluminiowej, powinniśmy odróżnić ją od innych metalowych pokryć. Ich gęstość często szacowana jest na około 7,8 stopnia, a tymczasem aluminium w tej samej skali utrzymuje się na poziomie 2,71 stopnia. Oznacza to bez wątpienia niemal trzykrotnie niższą wagę oraz elastyczność surowca, który sprawia, że praca dekarzy okazuje się w tym wypadku czystą przyjemnością. Oczywiście tego rodzaju parametry rzutują wprost na niskie koszty pracy i jej szybszy przebieg. Blacha aluminiowa to doskonały materiał, zwłaszcza jeśli nie możemy zbytnio obciążać więźby dachowej, co jest często problemem w remontowanych budynkach oraz konstrukcjach obliczonych na lżejsze pokrycie. Aby jednak dotrzeć do najlepszego produktu w klasie blach aluminiowych, powinniśmy udać się do hurtowników, którzy pracują w branży przez długie lata. Takim miejscem jest Polskie Centrum Dachowe. Zatrudnieni w nim specjaliści wiedzą, czego można oczekiwać po danej marce oraz modelu produktu i z przyjemnością pomagają w wyborze swoim klientom.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE