Reklama

Diecezjalne spotkanie młodzieży. Z Płocka wyruszą na pielgrzymkę

Opublikowano:
Autor:

Diecezjalne spotkanie młodzieży. Z Płocka wyruszą na pielgrzymkę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę, 19 września, odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. To coroczne diecezjalne uroczystości ku czci św. Stanisława Kostki. Poprzedzi je wizyta młodych w Płocku. W piątek, 18 września w płockiej "Studni" nastąpi spotkanie uczestników pielgrzymki. - Zapraszamy młodzież z całej diecezji do Płocka na wieczorne spotkanie, by wspólnie wziął udział w katechezie poprzedzającej pielgrzymkę do Przasnysza - mówił w rozmowie z nami ks. Krzysztof Ruciński, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

W sobotę, 19 września, odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. To coroczne diecezjalne uroczystości ku czci św. Stanisława Kostki. Poprzedzi je wizyta młodych w Płocku. W piątek, 18 września w płockiej "Studni" nastąpi spotkanie uczestników pielgrzymki. - Zapraszamy młodzież z całej diecezji do Płocka na wieczorne spotkanie,  by wspólnie wziął udział w katechezie poprzedzającej pielgrzymkę do Przasnysza  - mówił w rozmowie z nami ks. Krzysztof Ruciński, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Diecezjalne Spotkanie Młodzieży organizuje Wydział Duszpasterski Kurii Płockiej i Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży "Studnia". To uroczyste obchody św. Stanisława Kostki, które w tym roku odbędą się pod hasłem "Chleb i Wino".

- Hasło nawiązuje do roku eucharystii, który przeżywamy - tłumaczy ks. Ruciński. - Chleb i wino to są te rzeczywistości, które podczas każdej Mszy Świętej zostają przemienione w ciało i krew Chrystusa. Stąd hasło naszego spotkania - dodaje.

Z tym hasłem właśnie młodzi wierni wyruszą do Przasnysza, gdzie będą miały miejsce główne uroczystości. Spotkanie poprzedzi jednak wizyta w Płocku. 18 września, w Domu Rekolekcyjnym "Studnia", będzie miała miejsce integracja wszystkich uczestników pielgrzymki. 

- W piątkowy wieczór, kiedy obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki, zapraszamy młodzież z diecezji do "Studni" - mówi w rozmowie z nami ks. Krzysztof. - Zapraszamy przede wszystkim młodzież z wszystkich wspólnot i harcerzy. Jednak spotkanie ma charakter otwarty, więc jeśli ktoś z Płocka ma ochotę wziąć w nim udział, to serdecznie zapraszam - przekonuje.

Płockie spotkanie rozpocznie się o godzinie 18 - kolacją dla młodzieży. Godzinę później zaplanowano katechezę, którą poprowadzi ojciec Rafał Szymko, dominikanin, duszpasterz młodzieży ze Służewia w Warszawie. - Bardzo serdecznie zapraszam na to spotkanie - zachęca ks. Ruciński. - Będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i uwielbienie, które poprowadzi zespół "Owca" - mówił.

Dzień później, w sobotę, 19 września, przeprowadzona zostanie 38. piesza pielgrzymka do Przasnysza - przez Rostkowo. - Tam o godzinie 10 młodzież poprowadzi zawiązanie wspólnoty, będzie wspólna modlitwa - wyjaśniał diecezjalny duszpasterz młodzieży. - Z Rostkowa, tak jak św. Stanisław, pójdziemy pielgrzymką do przasnyckiej fary - opisywał ks. Ruciński.

W Przasnyszu, o godzinie 12.30, odprawiona zostanie Msza Święta pod przewodnictwem bp. Mirosława Milewskiego w intencji młodzieży. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE