Reklama

Reklama

Dermatologia ma ruszyć w przyszłym tygodniu [RAPORT Z WINIAR]

Opublikowano: wt, 19 maj 2020 12:39
Autor:

Dermatologia ma ruszyć w przyszłym tygodniu [RAPORT Z WINIAR] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewoda mazowiecki zdecydował o zmniejszeniu liczby łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub stwierdzonym COVID-19 w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Oddział dermatologii ma zostać uruchomiony w poniedziałek 25 maja.

Reklama

Wojewoda mazowiecki zdecydował o zmniejszeniu liczby łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub stwierdzonym COVID-19 w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Oddział dermatologii ma zostać uruchomiony w poniedziałek 25 maja. 

Dane liczbowe:

  • 17 pacjentów czekających na wynik,
  • 8 na oddziale zakaźnym,
  • 9 na oddziale płucnym,
  • 0 na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej,
  • 9 pobrań ostatniej doby
  • 7 na oddziale zakaźnym,
  • 2 w innych miejscach szpitala,
  • 629 pobrań od początku pandemii,
  • 162 osoby zgłosiły się do szpitalnego oddziału ratunkowego,
  • 67 pacjentów przyjęto do szpitala. 

 - Wojewoda mazowiecki wczoraj wyłączył oddział dermatologii z listy gotowych do przyjęcia zakażonych koronawirusem. W związku z tym przygotowujemy się do otwarcia dermatologii, tak jak innych oddziałów. Oddział będzie czynny od poniedziałku 25 maja - poinformował Stanisław Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. 

Pracownicy dermatologii w ostatnim czasie byli oddelegowani do pracy na oddziale zakaźnym. Ci, którzy pracowali, przejdą teraz dwutygodniową kwarantannę. Niektórzy skorzystali ze zwolnień lekarskich - dlatego oddział może być czynny od poniedziałku. Jeśli nie będzie podejrzeń, testy nie będą wykonywane. 

Przyszli pacjenci dermatologii skorzystają, bo w 9 salach zbudowano łazienki z myślą o pacjentach, których będzie trzeba izolować. Na razie w szpitalu na Winiarach nie było jeszcze takiej liczby pacjentów z podejrzeniem lub stwierdzeniem COVID-19, żeby korzystać z dermatologii. 

- Zaczynamy tworzyć kolejkę na dermatologii. Podejrzewam, że wzorem innych oddziałów, część pacjentów powie: "ja jeszcze poczekam". Widzimy jednak, choćby po liczbie osób zgłaszających się do SOR-u, że szpital wraca do normalności, choć ciągle niepełnej - mówi dyrektor. 

Jak podkreśla dyrektor, oddział został wysprzątany i zdezynfekowany po remoncie. Ciągle jest jeszcze kilka dni na przygotowanie się do wznowienia przyjęć. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.