Reklama

Depilacja dla mężczyzn – czy laser to dobra metoda?

Opublikowano:
Autor:

Depilacja dla mężczyzn – czy laser to dobra metoda? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Słowa „depilacja” i „mężczyzna” dla wielu wzajemnie się wykluczają. Jednak gdy podejść do tematu bardziej szczegółowo, każdy mężczyzna się depiluje. Jeżeli ty również należysz do tej grupy, sprawdź, czy depilacja laserowa to dobra metoda na pozbycie się włosów.

Słowa „depilacja” i „mężczyzna” dla wielu wzajemnie się wykluczają. Jednak gdy podejść do tematu bardziej szczegółowo, każdy mężczyzna się depiluje. Jeżeli ty również należysz do tej grupy, sprawdź, czy depilacja laserowa to dobra metoda na pozbycie się włosów.

Włosy – spory problem

Mężczyźni bardzo często mają problemy z włosami. Czasem mają ich za mało, szczególnie na głowie, czasem zaś zdecydowanie za dużo. Oba problemy mogą wpędzić mężczyznę w kompleksy, jednak zdecydowanie łatwiejszy do usunięcia jest ten drugi. Przystrzyc trawnik jest o wiele prościej niż wyhodować trawę – tak samo jest z włosami. Jeżeli ty również masz problem z nadmiarem zbędnego owłosienia, sprawdź, jak się ich pozbyć.

Twarz, głowa i ciało

Każdy mężczyzna dokonuje zabiegu depilacji, choć mało który go tak nazywa. Mężczyzna idzie do fryzjera, by ściąć włosy z głowy, zaś w łazience goli włosy z twarzy. Oba te zabiegi nazwać możemy depilacją, ponieważ spełniają wszystkie jej cechy. Jednak golenie i strzyżenie nie sprawiają żadnych problemów. Zdecydowanie gorzej jest, gdy mamy przesadnie owłosione plecy, nogi czy klatkę piersiową. Co wtedy robić? Po jakie metody sięgnąć?

Popularne metody usuwania włosów

Zdecydowanie najpopularniejsza jest stara, poczciwa golarka. Praktycznie każda maszynka elektryczna ma dwie końców. Jedna służy do golenia brody, druga zaś do baków. Jednak równie dobrze sprawdza się, jako narzędzie w fazie wstępnej golenia. Szczególnie w sytuacji, gdy nasza broda jest dość długa i gęsta, a my chcemy ją odpowiednio skrócić. Jednak ta część poradzi sobie również z innymi miejscami naszego ciała. Masz za dużo włosów na torsie czy nogach? Wykonaj kilka ruchów maszynką i pozbądź się problemu. Oczywiście nie rozwiążesz go na zawsze, jednak jeżeli tempo odrastania włosów nie jest zbyt szybkie, wystarczy na kilka tygodni. Drugą popularną metodą jest wosk. Niestety, tutaj sam sobie nie poradzisz i konieczna będzie wizyta u kosmetyczki. Zwłaszcza, gdy gęsta burza włosów porasta twoje plecy. Jest to nie tylko bardziej skuteczna, ale także trwalsza metoda. Za jednym pociągnięciem usuwasz na długie miesiące zdecydowaną większość włosów. Oczywiście towarzyszy temu ból, którego możesz uniknąć. Jak? Odpowiedzią jest depilacja laserowa.

Depilacja laserowa – również dla mężczyzny

Przez lata utarło się, że salony kosmetyczne są wyłącznie dla kobiet. Jeżeli tak uważasz, to możesz dalej męczyć się ze swoimi włosami lub zmienić zdanie i skorzystać z zabiegu depilacji laserowej, który rozwiąże twój kłopot na dobre. SalonPiekneCialo, oraz inne gabinety kosmetyczne, pozwoli ci pożegnać wszystkie niechciane włosy. Zabieg depilacji laserowej polega na usunięciu włosów przy użyciu wiązki lasera. W przypadku kobiet wystarczy 5-7 zabiegów, by włosy zniknęły na zawsze. Jak się pewnie domyślasz, mężczyźni tak dobrze nie mają. Nasze włosy są z reguły grubsze i mocniejsze, więc trudniej się ich pozbyć. Potrzebujemy od 6 do nawet 11 depilacji, by zabieg zakończył się sukcesem. Choć trochę to trwa i kosztuje, daje nam pewność, że już nigdy nie będziemy mieli problemu z nadmiarem włosów.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE