Reklama

Debata o imigrantach. Znamy dyskutantów

Opublikowano:
Autor:

Debata o imigrantach. Znamy dyskutantów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Tumanowicz, ks. Kobyliński, Opioła, Czarnacka, Szumlewicz, Baciński - to nazwiska polityków, naukowców i publicystów, który w sobotę będą rozmawiać o problemie uchodźców w Europie.

„Kryzys imigracyjny w Europie - czy stać nas na uchodźców - czy stać nas na europejską solidarność?” - taki tytuł nosi debata, którą w sobotę w auli Ratusza organizuje Młodzieżowa Rada Miasta.

-  Debata ma charakter neutralny, jej celem jest umożliwienie dyskusji z przedstawicielami różnych środowisk,, by wzbogacić swoją opinię o dodatkowe poglądy lub też zapewnia wyrobienie nowych - mówi radna młodzieżowej rady Aleksandra Hernik, pomysłodawczyni przedsięwzięcia.

Dlatego  do udziału zaproszono mnóstwo dyskutantów prezentujących odmienne spojrzenie na kwestię kryzysu imigracyjnego w Europie i przyjmowania osób z innego kręgu kulturowego przez kraje Europy. Już wiadomo, że w sobotę o tej kwestii rozmawiać będą:

- ks. dr hab. Andrzej Kobyliński - etyk, filozof, wykładowca akademicki, autor wielu niedawnych publikacji prasowych na temat problemów islamu,

- Witold Tumanowicz - prezes stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”, członek Ruchu Narodowego

- Piotr Szumlewicz   - publicysta, redaktor portalu lewica.pl i kwartalnika „Bez dogmatu”,

- Marek Opioła - poseł PiS, obecnie szef sejmowej komisji ds. służb specjalnych,

- Agata Czarnacka - publicystka, redaktor naczelna portalu Lewica24.pl

- Marcin Baciński - członek partii KORWiN, organizator antyimigranckich manifestacji w Płocku.

Jak mówi Aleksandra Hernik, wszyscy czekają jeszcze na potwierdzenie przybycia od posła Marcina Kierwińskiego (PO) oraz Tomasza Gabisia, publicysty, myśliciela i opozycjonisty.

- Niestety, wiele osób odmówiło udziału w dyskusji - przyznaje młoda płocczanka.

Wśród tych, którzy nie zdecydowali się na udział w debacie lub z różnych przyczyn nie mogą w tym dniu być w Płocku, a którzy zostali zaproszeni, są m.in. Monika Niedźwiecka, organizatorka happeningu "Uchodźcy mile widziani", posłanka Elżbieta Gapińska, Magdalena Malińska i Adrian Zandberg z Partii Razem, Litosława Koper, szefowa płockiego SLD i inni.

Dyskutanci będą rozmawiać m.in. o tym, czy działania wobec uchodźców to wspólna polityka zagraniczna Unii czy też niemiecki  dyktat kwotowy, czy napływ imigrantów okaże się zgubnym zderzeniem cywilizacji, czy możliwa jest koegzystencja wielu kultur itd..

Debata pod naszym patronatem rozpocznie się w sobotę o godzinie 15.00 w auli ratusza. Zaproszony może czuć się każdy, ale ponieważ młodzieżowi radni spodziewają się wysokiej frekwencji proszą o przesyłanie maili o treści  "DEBATA 5 GRUDNIA [swoje imię i nazwisko]" na adres [email protected]

Na zdjęciach: manifestacja pro- i antyimigrancka, niektórzy z zaproszonych gości: ks. dr hab. Andrzej Kobyliński, poseł Marek Opioła, Witold Tumanowicz i Marcin Baciński
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE