Reklama

Dary WOŚP dla szpitala św. Trójcy [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Dary WOŚP dla szpitala św. Trójcy [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzy najnowszej generacji inkubatory o łącznej wartości około 300 tysięcy złotych trafiły do szpitala św. Trójcy dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Trzy najnowszej generacji inkubatory o łącznej wartości około 300 tysięcy złotych trafiły do szpitala św. Trójcy dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

- Wysokiej jakości sprzęt, który ma służyć ratowaniu życia dzieci, które przyszły na świat przed terminem porodu został kupiony dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy - mówiła prezes zarządu Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ewa Nieścierenko podczas oficjalnej prezentacji nowego sprzętu. - Nie byłoby jednak tych zakupów, gdybyśmy nie złożyli odpowiedniego zamówienia do Fundacji WOŚP, która zajmuje się weryfikacją i realizacją zamówień z poszczególnych placówek medycznych.

Najbardziej zaawansowanym technicznie urządzeniem, jest inkubator otwarty czyli stanowisko resuscytacyjne z pulsoksymetrem. Dzięki temu urządzeniu możliwe jest dokonanie pełnej oceny poporodowej każdego noworodka. A także, w razie potrzeby, prowadzenie działań związanych z ratowaniem życia nowo narodzonych dzieci oraz z całodobową opieką nad nimi.

Inkubator zamknięty utrzymuje temperaturę, wilgotność i ilość tlenu na poziomie, który jest niezbędny dla właściwego rozwoju wcześniaków. Personel oddziału ma dogodny dostęp do dzieci leżących w inkubatorach dzięki specjalnym, otwieranym śluzom. Skorzystanie z nich nie zaburza mikroklimatu inkubatora.

W płockim szpitalu obok dwóch inkubatorów stacjonarnych pojawił się również jeden transportowy. Poza aparaturą charakterystyczną dla inkubatorów stacjonarnych wyposażony został w specjalne akumulatory, które zabezpieczają jego działanie nawet w trakcie transportu.

Na oddział noworodkowy szpitala św. Trójcy trafiły również: blirubinometr, który umożliwia badanie przesiewowe żółtaczki, lampę do fototerapii, umożliwiającą leczenie żółtaczki patologicznej oraz kardiomonitor, który pozwala monitorować życiowe funkcje noworodków.

Fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE