Reklama

Darmowa komunikacja dla dzieci. Dokumenty podpisane

Opublikowano:
Autor:

Darmowa komunikacja dla dzieci. Dokumenty podpisane - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 1 września przedszkolaki, uczniowie płockich podstawówek i ostatni rok wygaszanych gimnazjów nie będą płacić za przejazdy miejską komunikacją. Prezydent podpisał dziś stosowne zarządzenie.

Od 1 września przedszkolaki, uczniowie płockich podstawówek i ostatni rok wygaszanych gimnazjów nie będą płacić za przejazdy miejską komunikacją. Prezydent podpisał dziś stosowne zarządzenie.

Dzisiaj w ratuszu w obecności prezesa Komunikacji Miejskiej Janusza Majchrzaka i radnej Darii Domosławskiej - pomysłodawczyni projektu - Andrzej Nowakowski dopełnił formalności - podpisał stosowne zarządzenie. Koszty, które będzie musiało ponieść miasto, będą mieściły się w granicach 1 mln zł.  Takie rozwiązanie będzie obowiązywało wyłącznie na obszarze Płocka. Dotyczy dzieci wszystkich dzieci wraz z ostatnim rocznika gimnazjum. Zwolnienie z konieczności kupna biletu dotyczy dzieci, jadących autobusami Komunikacji Miejskiej w strefie „A”, czyli na terenie Płocka. Za jazdę autobusem podmiejskim trzeba będzie zapłacić. Aby dziecko mogło skorzystać z ulgi musi mieć legitymację ucznia płockiej szkoły. Jeśli dziecko będzie dojeżdżało do szkoły np. ze Słupna - by mieć dojazd w pełni darmowy - gmina Słupno będzie musiała podpisać podobne umowy co Płock.

- Postanowiłam złożyć interpelację w sprawie darmowych przejazdów  dla dzieci w styczniu bieżącego roku - powiedziała radna Daria Domosławska. - Bezpłatne przejazdy dla dzieci to długofalowa inwestycja, która może nie od razu zaowocuje, a z czasem z pewnością może wpłynąć na zmniejszenie korków, zanieczyszczeń. Będzie też stanowiło odciążenie dla budżetu domowego i pozytywnie wpłynie na kondycję dzieci - zapewniła.

Prezydent podkreślał, że idziemy za doświadczeniem innych, a jako miasto około 100-tysięczne - jesteśmy prekursorem takich korzystnych zmian.

- Patrzymy na doświadczenie takich miast, jak Lublin, Gdańsk, Gdynia, Poznań, Warszawa, Kraków, Szczecin - mówił prezydent. - Jako miasto o około 100 tys. liczebności jesteśmy jedni z pierwszych. W komunikacji miejskiej w ramach projektu Mobilności Miejskiej mamy mieć 25 nowych autobusów, wymieniliśmy już wszystkie wiaty przystankowe, do tego chcemy przeprowadzić badania popytu w komunikacji, żeby wiedzieć jakie linie są najbardziej potrzebne.

Prezydent też wspomniał o planach utworzenia linii pospiesznej z Podolszyc do Orlenu, wydłużenia linii idącej od ul. Traktowej do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego,  uruchomienie linii osiedlowych - puszczenie małych autobusów ulicami, którymi aktualnie nie kursuje komunikacja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE