Reklama

Czytelnik: Z drogi zrobiło się lodowisko. Gdzie są te pługopiaskarki?

Opublikowano:
Autor:

Czytelnik: Z drogi zrobiło się lodowisko. Gdzie są te pługopiaskarki? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy drogowcy są przygotowani na atak zimy? Według naszego czytelnika nawet jeśli są, to chyba na razie trochę zaspali.

Czy drogowcy są przygotowani na atak zimy? Według naszego czytelnika nawet jeśli są, to chyba na razie trochę zaspali.  

Niedawno Ratusz przysłał informacje na temat Akcji Zima 2017 / 2018, a w nim czytamy, że z myślą o pruszących płatkach śniegu, niskiej temperaturze i śliskiej jezdni przygotowano 400 ton soli drogowej i 1000 ton piasku. Ponadto drogowcy dysponują sprzętem: 7 pługosolarkami, 8 pługopiaskarkami, 3 pługami do odśnieżania. W tym właśnie sęk, że tego sprzętu w użyciu nie dopatrzył się w poniedziałek nasz czytelnik.

- Mam rozumieć, że drogowcy znów zaskoczeni? Warunki są złe, lodowisko na drodze, a nie widziałem nikogo, kto by chociaż łopatę piasku rzucił - komentował przed południem w przysłanej wiadomości do redakcji.

W Ratuszu twierdzą, że starają się zapewnić możliwie jak najlepsze warunki dla kierowców. 

- Kierowcy często skarżą się, że drogowcy dali się zaskoczyć, zapominając, że zawsze potrzeba czasu na usunięcie śniegu, czy roztopienie lodu - odpowiadają w zespole prasowym w Urzędzie Miasta Płocka. - Tej nocy obserwowaliśmy klasyczne "przejście przez zero" i ulice pokryły się lodem. Temperatura spadła do minus 0,12 stopnia Celsjusza. Jeszcze przed piątą rano na ulice wyjechały wszystkie solarki i piaskarki, jakie posiada nasz Muniserwis i wciąż jeszcze pracują. W przypadku niektórych ulic lód był kilkakrotnie pokrywany solą, ale, powtórzę, zawsze potrzeba czasu, by sól zadziałała.

W poniedziałek rano fatalna sytuacja była także w Starej Białej na pętli dla autobusów.

- Autobusy nie mogą zjechać z góry. Lód na drodze - informował kolejny czytelnik. 

W rezultacie zdarzały się nawet godzinne opóźnienia, co potwierdza rzeczniczka płockiej Komunikacji Miejskiej, Kinga Wochowska. 

- Utknęły cztery autobusy. Nie było warunków do jazdy - tłumaczy rzeczniczka. - Trochę potrwało zanim kogoś z urzędu gminy w Starej Białej wysłano do odśnieżenia drogi. Innych autobusów nie mogliśmy podstawić, bo nie miały jak dojechać. 

Na terenie miasta, także z uwagi na poranne warunki na drogach, autobusy jeździły wolniej. - Opóźnienia były jednak minimalne - dodaje Kinga Wochowska. - Wynosiły około 3-4 minuty. 

Fot. Czytelnik

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE