Reklama

Czytelnik: tam nie spodziewasz się rowerów

Opublikowano:
Autor:

Czytelnik: tam nie spodziewasz się rowerów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już dwa razy nasz czytelnik ledwo uniknął zderzenia z rowerem przy wyjeździe z Auchan. - Powinny tam stanąć znaki ostrzegawcze - uważa płocczanin. Ratusz jest na nie, wyjaśniając, że oznakowanie jest wystarczające.

Już dwa razy nasz czytelnik ledwo uniknął zderzenia z rowerem przy wyjeździe z Auchan. - Powinny tam stanąć znaki ostrzegawcze - uważa płocczanin. Ratusz jest na nie, wyjaśniając, że oznakowanie jest wystarczające.

Chodzi o wyjazd z Auchan w Jana Pawła II. Zdaniem naszego czytelnik, oznakowanie jest tam niewystarczające, bo choć stoi znak informujący o przejściu dla pieszych i przejeździe dla rowerów, ginie wśród innych i jest mało widoczny. - To znak informacyjny, a nie ostrzegawczy - przekonuje kierowca. - Przydałby się tam ostrzegawczy albo nawet znak stopu.

Płocczanin zaproponował nam te zmiany, gdy sam, wyjeżdżając z parkingu i koncentrując się na tym, by ustąpić pierwszeństwa nadjeżdżającym w kierunku skrzyżowania autom, już dwukrotnie ledwo uniknął zdarzenia z jadącym dość szybko rowerzystą, którego się tam nie spodziewał.

O komentarz poprosiliśmy w Ratuszu. Jak zapowiada Konrad Kozłowski z biura prasowego, oznakowanie wyjazdu jest prawidłowe i zgodne z przepisami ruchu drogowego. - W związku z tym nie będzie zmiany sposobu oznakowania wyjazdu, jak proponuje to Państwa czytelnik - informuje Ratusz i dodaje:  - istniejące oznakowanie i przepisy ruchu drogowego precyzyjnie określają, że osoby, które opuszczają parking Auchan, drogę wewnętrzną i strefę ruchu mają obowiązek ustąpić pierwszeństwa innym uczestnikom ruchu drogowego. Ponadto droga rowerowa przebiegająca przez wyjazd jest oznakowana znakami pionowymi  D-6b "przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów" i liniami poziomymi P-11 przejazd dla rowerów. ZnakD-6b oznacza miejsce przeznaczone do przechodzenia pieszych i przejeżdżania dla rowerzystów w poprzek drogi. Znak taki umieszcza się bezpośrednio przed przejazd dla rowerzystów i przejazdem dla rowerzystów znajdującymi się obok siebie. Kierujący pojazdem zbliżający się do miejsca oznaczonego znakiem jest obowiązany zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych znajdujących się w tych miejscach lub na nie wchodzących oraz rowerzystów znajdujących się w tych miejscach lub na nie wjeżdżających. 

Nasz czytelnik uważa, że w tym miejscu przydałby się znak ostrzegawczy A-24 (Uwaga, rowerzyści)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE