Reklama

Czytelnik: Niby trwa remont, a nic się tam nie dzieje

Opublikowano:
Autor:

Czytelnik: Niby trwa remont, a nic się tam nie dzieje  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Od kilku tygodni na remontowanych ulicach na Skarpie nic się nie dzieje, wygląda to jakby wykonawca opuścił teren budowy - napisał nasz czytelnik. - Czy remont został przerwany? Nie został - odpowiada Ratusz.

- Od kilku tygodni na remontowanych ulicach na Skarpie nic się nie dzieje, wygląda to jakby wykonawca opuścił teren budowy - napisał nasz czytelnik. - Czy remont został przerwany? Nie został - odpowiada Ratusz.

Prace związane z rozbudową Polnej i połączonym z nią odcinkiem ul. Na Skarpie rozpoczęły się w maju. Tyle że - poskarżył się nasz czytelnik, który pragnie pozostać anonimowy - od jakiegoś czasu na placu budowy niewiele się dzieje.

- Wszystko to wygląda, jakby wykonawca opuścił teren budowy - pisze nasz czytelnik. - Wykonał wszystko w pierwszym etapie inwestycji, przygotował odcinek do wylania asfaltu, nie skorzystał ze słonecznej suchej pogody września, a teraz w deszczowy październik - nie robi nic aby ułatwić kierowcom życie i jak najszybciej pozwolić jeździć po nowym asfalcie.

Płocczanin skarży się też na zdjęty asfalt i odsłonięte studzienki na skrzyżowaniu z bardzo uczęszczaną ulicą Jasną (w pobliżu szkoły podstawowej).

Gdy w czwartek wczesnym popołudniem pojechaliśmy na miejsce,  zastaliśmy zdarte warstwy asfaltu. Na budowie nikt nie pracował.

Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza zapewnia, że remont nie został przerwany, prace cały czas trwają, a wykonawca ma czas do kwietnia przyszłego roku na ich zakończenie. Wszystko dlatego, że zakres robót do wykonania jest spory, zwłaszcza w infrastrukturze podziemnej - do wymiany była sieć ciepłownicza, kanalizacja deszczowa i sanitarna, przebudowa sieci teletechnicznej, gazowej itd., wreszcie - remont nawierzchni jezdni i chodników, budowa nowych zjazdów i oświetlenia. Na dwóch skrzyżowaniach - z Kwiatową i Jasną zaplanowano wyniesione tarcze z kostki betonowej.

- Remont zgodnie z planem rozpoczął się na ul. Na Skarpie i przesuwa się w stronę ul. Polnej, ale do wykonania było bardzo wiele prac w infrastrukturze podziemnej - mówi Konrad Kozłowski. - Obecnie wszystko jest już przygotowane do wylania masy asfaltowej, zostanie ułożona przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

 

Ulica Na Skarpie powinna być gotowa do 11 listopada, potem rozpocznie się przebudowa Polnej.

Wykonawcą prac jest przedsiębiorstwo Waskop z Płocka, na zakończenie prac ma czas do 28 kwietnia 2017 r. Całkowity koszt inwestycji obejmującej zaledwie kilkusetmetrowy odcinek, to ponad 2 mln zł,, co świadczy - wskazuje Konrad Kozłowski - o potężnym zakresie prac w infrastrukturze podziemnej. To te prace przede wszystkim miały wpływ na tak długi, bo aż roczny - czas trwania inwestycji.

Zobaczcie zdjęcia z czwartkowej wizyty na remontowanej ulicy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE