Reklama

Czytelnicy: Co z budową nowej galerii handlowej w Płocku?

Opublikowano:
Autor:

Czytelnicy: Co z budową nowej galerii handlowej w Płocku? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przyszła galeria handlowa miała powstać pomiędzy ulicami Chopina i Targową. Zapowiedziano nawet, że głównymi najemcami będą Auchan i Castorama. – Galeria Centrum zostanie otwarta w drugiej połowie 2020 r i będzie największym obiektem handlowo-usługowym w Płocku – opisywano w materiale prasowym w 2018 r.

Przyszła galeria handlowa miała powstać pomiędzy ulicami Chopina i Targową. Zapowiedziano nawet, że głównymi najemcami będą Auchan i Castorama. – Galeria Centrum zostanie otwarta w drugiej połowie 2020 r i będzie największym obiektem handlowo-usługowym w Płocku – opisywano w materiale prasowym w 2018 r.

Przygotowanie koncepcji architektonicznej powierzono Pracowni Architektonicznej Królikowski i Jaworski S.C. z Płocka, tej samej, która wykonała niegdyś projekt galerii Mazovia. W koncepcji umieszczono charakterystyczne logo Auchan. Dyrektorka ds. komunikacji i CSR sieci Auchan, Dorota Patejko ujęła sprawę zwięźle w odpowiedzi na nasze pytanie kiedy zrobimy zakupy w drugim sklepie Auchan w Płocku:

– Dziękujemy za zainteresowanie. Nie komentujemy naszych planów rozwojowych.

Przypomnijmy, że plany były duże. Zgodnie z zapowiedziami, które pojawiły się w 2018 r. w publikacji na portalu Property News, galeria o powierzchni 41 tys. metrów kwadratowych miałaby być gotowa w drugiej połowie 2020 r. Poza Auchan i Castoramą, wskazywano na 80 lokali przeznaczonych dla polskich i zagranicznych marek, z miejscem na kawiarnię, restaurację, klub fitness, ponadto do dyspozycji zmotoryzowanych klientów miały być miejsca parkingowe (ok. 1,5 tys.). Zapowiadano także stację paliw, stworzenie połączenia z ul. Chopina i trasą północno-zachodnią. Do Ratusza wpłynął nawet wniosek o wydanie zgody na budowę "Centrum handlowego wraz z parkingami i drogami wewnętrznymi oraz niezbędną infrastrukturą techniczną - sieciami: energetyczną, wody, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej". Wnioskodawcą była spółka Centrum Targowa.

[ZT]21843[/ZT]

Czytelnicy ostatnio dopytywali w wiadomościach do redakcji, czy coś wiadomo o budowie nowego obiektu handlowego.

– Postępowanie o wydanie pozwolenia na budowę centrum handlowego przy  ul. Targowej zostało na życzenie wnioskodawcy zawieszone. Kiedy zostanie wszczęte? Wszystko zależy od wnioskodawcy – podkreśla Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej w płockim Ratuszu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE