Reklama

Reklama

"Czyńcie dobro, szukajcie sprawiedliwości". Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

Opublikowano:
Autor:

"Czyńcie dobro, szukajcie sprawiedliwości". Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W nadchodzącym tygodniu rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W programie modlitwy i spotkania w świątyniach wszystkich płockich kościołów. Hasło wydarzenia to "Czyńcie dobro, szukajcie sprawiedliwości" (por. Iz 1,17).

Reklama

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan odbędzie się w Płocku w dniach 17-25 stycznia. Pierwsze wydarzenie w jego ramach już za nami. W piątek, 13 stycznia, w Wyższym Seminarium Duchownym odbyło się spotkanie z okazji XVII Dnia Judaizmu.

Przed nami jednak kolejne. Co będzie się ddziało? W środę 18 stycznia w kościele parafii św. Jana Chrzciciela o godzinie 18:00 odbędzie się msza na rozpoczęcie tygodnia ekumenicznego. Przewodniczyć jej będzie biskup Mirosław Milewski.

W czwartek 19 stycznia w płockim seminarium o godz. 17.30 rozpocznie się spotkanie z siostrami brygidkami pt. „Gdy ekumenizm staje się życiem i nawróceniem”. Z kolei w piątek 20 stycznia w cerkwi pw. Przemienienia Pańskiego przy ul. T. Kościuszki 18 o godz. 17.00 organizatorzy zapraszają na Wieczernię - nieszpory prawosławne.

21 stycznia w zborze ewangelickim przy ul. Kazimierza Wielkiego 39 w Płocku o godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo Słowa Bożego. Przewodniczył mu będzie proboszcz ks. Szymon Czembor, proboszcz parafii ewangelickiej, a homilię wygłosi ks. kan. dr Włodzimierz Piętka, redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego” w Płocku, referent ds. ekumenizmu w diecezji płockiej.

W niedzielę 22 stycznia w parafii św. Jana Chrzciciela w Łętowie koło Bodzanowa o godz. 11.30 sprawowana będzie Msza św. o zjednoczenie chrześcijan. Będzie jej przewodniczył ks. kan.  dr Jarosław Kwiatkowski, proboszcz parafii, natomiast homilię wygłosi ks. Szymon Czembor.

Dzień później, w poniedziałek 23 stycznia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy ul. Stary Rynek 14/18 w Płocku o godz. 17.00 sprawowana będzie Msza św. o zjednoczenie chrześcijan, z przewodniczeniem i homilią ks. kan. dr. Tadeusza Kozłowskiego, emerytowanego oficjała Sądu Biskupiego w Płocku. 

We wtorek 24 stycznia w kościele św. Jana Chrzciciela o godz. 18.00. Mszy św. w intencji zmarłych „ludzi ekumenii” z Kościołów chrześcijańskich w 2022 roku przewodniczył będzie i homilię głosi ks. prof. dr hab. Henryk Seweryniak, płocki teolog, ekumenista, wykładowca akademicki. 

Finał Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan odbędzie się 25 stycznia, a więc w środę, w mariawickiej Świątynia Miłosierdzia i Miłości. O godz. 17.00 nieszporom z udziałem przedstawicieli wszystkich Kościołów chrześcijańskich w Płocku przewodniczył będzie biskup naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów M. Karol Babi, a homilię wygłosi biskup płocki Szymon Stułkowski. 

Przypomnijmy, w organizację Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Płocku włączają się lokalne Kościoły chrześcijańskie. Wydarzenie koordynuje ks. kan. dr Włodzimierz Piętka, referent ds. ekumenizmu w diecezji płockiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy