Reklama

Czym zajmuje się agencja pracy tymczasowej?

Opublikowano:
Autor:

Czym zajmuje się agencja pracy tymczasowej? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Agencja pracy tymczasowej to firma specjalizująca się w selekcji i naborze pracowników. Jej głównym zadaniem jest więc pośrednictwo pracy świadczone dla firm potrzebujących pracowników oraz kandydatów poszukujących zatrudnienia. Agencja pracy tymczasowej zajmuje się rekrutacją kandydatów oraz wyborem spośród nich osób, które najlepiej odpowiadają wymaganiom firmy.

Agencja pracy tymczasowej to firma specjalizująca się w selekcji i naborze pracowników. Jej głównym zadaniem jest więc pośrednictwo pracy świadczone dla firm potrzebujących pracowników oraz kandydatów poszukujących zatrudnienia. Agencja pracy tymczasowej zajmuje się rekrutacją kandydatów oraz wyborem spośród nich osób, które najlepiej odpowiadają wymaganiom firmy.

Jak działa agencja pracy tymczasowej?

Agencja pracy tymczasowej zajmuje się poszukiwaniem pracowników dla swoich klientów do zatrudnienia na czas określony. Ten rodzaj zatrudnienia wymaga, aby pracownik pracował na rzecz danej firmy ciągle przez okres nie dłuższy niż 18 miesięcy w przeciągu 36 miesięcy. Umowa zatrudnienia zawierana jest przez trzy podmioty. Pierwszym z nich jest pracownik, drugim agencja pracy, a trzecim firma, w której wykonywane będą obowiązki zawodowe.

Pracownik formalnie zatrudniony jest przez agencję pracy tymczasowej i to ona zajmuje się także wypłacaniem mu ustalonego w umowie wynagrodzenia. Obowiązkiem agencji jest opłacanie obowiązkowych składek na ubezpieczenie społeczne, którym także podlegają pracownicy tymczasowi. Firma oferująca zatrudnienie jest natomiast zwolniona z tych wymogów, gdyż za nią realizuje je agencja. Jest to więc w pełni legalna i bezpieczna forma zatrudnienia, z której warto korzystać w sytuacji, kiedy potrzebujemy pracy na określony okres czasu.

Dlaczego warto korzystać z usług agencji pracy tymczasowej?

Agencja pracy tymczasowej pełni rolę swoistego pośrednika między kandydatem poszukującym zatrudnienia na czas określony, a firmą potrzebującą pracowników w określonym czasie. Jej zaletą jest aktywna pomoc oraz wsparcie oferowane wszystkim kandydatkom. Agencja pomaga zgłaszającym się do niej osobom w wyborze najbardziej dla nich odpowiedniej oferty oraz wspiera ich w procesie rekrutacji. Jest także odpowiedzialna za cały proces selekcji kandydatów oraz formalności związane z ich przyjęciem do pracy.

Współpraca z agencją pracy tymczasowej jest szczególnie opłacalna dla osób, które pragną wyjechać do pracy za granicę. Dużą barierą w poszukiwaniu zatrudnienia w innym kraju jest słaba znajomość języka obcego, trudności w organizacji podróży oraz znalezienia zakwaterowania na miejscu. W rozwiązaniu wszystkich tych problemów może pomóc agencja pracy tymczasowej, która załatwi wszystkie formalności w imieniu kandydata, pomoże mu w przetłumaczeniu wymaganych dokumentów oraz znalezieniu zakwaterowania w pobliżu miejsca pracy. Kandydaci mogą także liczyć na pomoc i wsparcie agencji w razie problemów w pracy.

Aby współpraca z agencją była bezproblemowa warto korzystać tylko z usług profesjonalnych podmiotów. Legalnie działająca agencja pracy tymczasowej musi posiadać dokument wydany przez marszałka województwa, w którym mieści się jej siedziba. Zanim skorzystamy z usług danej agencji warto więc dokładanie zapoznać się z jej stroną internetową, dostępnymi ofertami zatrudnienia oraz sprawdzić opinie innych osób. Pozwoli to wybrać godną zaufania agencję, która będzie w stanie w najlepszy możliwy sposób zadbać o nasze pracownicze interesy.

W przygotowaniu artykułu pomogła agencja pracy tymczasowej ATERIMA WORK.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE