Reklama

Reklama

Czy zima znów zaskoczy drogowców? Można interweniować

Opublikowano: pt, 27 lis 2020 19:10
Autor:

Czy zima znów zaskoczy drogowców? Można interweniować - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartkowy poranek oblodzone jezdnie sprawiały spore zagrożenie na drogach, np. na trasach na terenie powiatu płockiego i sierpeckiego samochody "tańczyły" na lodzie. Jak będzie, gdy nadejdzie prawdziwa zima?

Reklama

W czwartkowy poranek oblodzone jezdnie sprawiały spore zagrożenie na drogach, np. na trasach na terenie powiatu płockiego i sierpeckiego samochody "tańczyły" na lodzie. Jak będzie, gdy nadejdzie prawdziwa zima?

Na drogach wylotowych z Płocka też nie było ciekawie, choć Miejski Zarząd Dróg w Płocku poinformował, że w nocy 25/26 listopada służby miejskie interweniowały po raz pierwszy w okresie jesienno-zimowym 2020 r., zwalczając śliskość na jezdniach.

Co nas czeka w najbliższych miesiącach? W Płocku za odśnieżanie i utrzymanie przejezdności dróg publicznych oraz - w razie potrzeby - dróg wewnętrznych odpowiada MZD, a zadania wykonuje Zakład Usług Miejskich Muniserwis. 

- Miasto odpowiada za za odśnieżanie i utrzymanie chodników na terenie Płocka (z wyłączeniem chodników przy posesjach nie należących do gminy), przejść dla pieszych (chodniki) znajdujących się w pasach zieleni oddzielających drogi dwujezdniowe w granicach administracyjnych miasta, zatok autobusowych i chodników na przystankach Komunikacji Miejskiej, pętli autobusowych - wylicza ratusz. 

Całkowita długość dróg będących w zarządzie MZD wynosi: drogi publiczne ? 298,8 km(w tym drogi gruntowe 13,2km), drogi niepubliczne (wewnętrzne) gminne ?około 50 km. Za utrzymanie dróg wewnętrznych nie zarządzanych przez gminę odpowiedzialni są właściciele bądź zarządcy gruntów, na których są one położone: spółdzielnie mieszkaniowe, deweloperzy, właściciele nieruchomości.

Odpowiedzialność za utrzymanie zimowe chodników, ciągów pieszych, schodów terenowych przylegających bezpośrednio do nieruchomości przebiegających przy obiektach handlowych, prywatnych, publicznych nieruchomościach spoczywa na zarządcy nieruchomości, wzdłuż której obiekt przebiega.

MZD udostępnia specjalny serwis dotyczący kategori9 zimowego utrzymania poszczególnych dróg (www.mzd-plock.eu). Przyjmowanie zgłoszeń interwencyjnych oraz informacja o bieżącym stanie utrzymania dróg: (24) 364 01 49 telefon całodobowy, dyspozytor Muniserwis (24) 364 01 34?telefon czynny w godz. 8.00-15.00, koordynator akcji ZIMA w MZD. Muniserwis dysponuje 16 pługoposypywarkami, zabezpieczono już 1000 ton soli drogowej  i 2000 ton piasku. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.