Reklama

Czy własne akwarium jest drogie?

Opublikowano:
Autor:

Czy własne akwarium jest drogie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielkimi krokami zbliża się zima. Nie jest to zbyt przyjemna pora roku, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę kilka poprzednich lat, kiedy po śniegu nie było śladu i można było widzieć go dzień lub dwa, po czym topniał. Sytuacja miała niestety miejsce, również w czasie świąt. Zamiast pięknego białego puchu, zwykle jest błoto, brzydka pogoda, a z nieba leci deszcz lub deszcz ze śniegiem, przez co wszędzie jest ciapa i najlepiej chodzić w gumiakach.

Wielkimi krokami zbliża się zima. Nie jest to zbyt przyjemna pora roku, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę kilka poprzednich lat, kiedy po śniegu nie było śladu i można było widzieć go dzień lub dwa, po czym topniał. Sytuacja miała niestety miejsce, również w czasie świąt. Zamiast pięknego białego puchu, zwykle jest błoto, brzydka pogoda, a z nieba leci deszcz lub deszcz ze śniegiem, przez co wszędzie jest ciapa i najlepiej chodzić w gumiakach.

Jaki jest więc sposób na to, aby przeżyć zimę i nie popaść w depresję? Najtańszą opcją jest zapadnięcie w sen zimowy. Niestety, takiej możliwości nie ma, więc trzeba wybrać się gdzieś, gdzie aktualnie jest gorąco i słonecznie. Doskonale sprawdzą się tropiki. Warto wybrać się gdzieś, gdzie do dyspozycji jest zarówno zieleń palm, jak i lazurowe wody, szczególnie jeśli jesteś fanem pływania. Skoro mowa o pływaniu, to warto spróbować nurkowania w przejrzystych i ciepłych wodach tropików. Najlepiej sprawdzają się rafy koralowe, pełne kolorowych rybek, pięknych skał, koralowców oraz zachwycającego podwodnego świata. Uwaga, ponieważ istnieje niebezpieczeństwo zakochania się w tym pięknie. Co wtedy zrobić? Najlepiej stworzyć swój własny, podwodny świat.

Pełne wyposażenie

Bardzo często osoby, które rozpoczynają przygodę z akwarium i rybkami, od razu chcą się porywać na ogromne wielkości zbiorników. Nie jest to pomysł najlepszy. Jeśli marzysz o akwarium, to nie warto od razu inwestować w duże akwaria, gdyż jest to nie tylko wydatek dość spoty, ale także obowiązki. Aby dowiedzieć się, ile kosztuje założenie akwarium, najlepiej jest wybrać się do sklepu akwarystycznego lub przeszukać sklepy internetowe jak np. plantica.pl/produkty/filtracja/lampy-uv. Kupując akwarium, trzeba liczyć się z tym, że wymaga ono dość sporego sprzętu. Oprócz samego zbiornika i jego mieszkańców, trzeba jeszcze pomyśleć o filtrze, lampach UV, butli z dwutlenkiem węgla itp. koszty zależą od tego, czy akwarium ma być słodkowodne czy słonowodne. Pierwsze należy do najbardziej standardowych i najczęściej spotykanych. Słonowodne wymaga nawet kilkukrotnie większego wydatku, gdyż nie wszystkie elementy można dostać w sklepach i niektóre muszą być sprowadzane.

A może LOW-TECH?

Można prowadzić własne akwarium nie angażując do tego żadnej skomplikowanej czy zaawansowanej techniki. Metoda low-tech, pozwala na niestosowanie wszelkich filtrów, butli czy innych sprzętów. Dzięki temu, możesz mieć własne akwarium bez drogiego wyposażenia, które wymaga sporych środków. Aby taki zbiornik stworzyć potrzebne będzie żyzne podłoże, jak np. ziemia do kwiatów. Następną warstwą jest żwir, który umieszczamy na ziemi. Oświetlenie do takiego zbiornika nie powinno być mocne, aby ziemia się nie wyeksploatowała szybko. Prawidłowa równowaga pozawala na stworzenie małego ekosystemu. Trzeba pamiętać o posadzeniu dużej ilości roślin, gdyż będą one dostarczać tlen do wody.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE