Reklama

Reklama

Czy uda się zbudować obwodnicę? Jest już 100 mln zł na inwestycję

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Czy uda się zbudować obwodnicę? Jest już 100 mln zł na inwestycję - Zdjęcie główne

foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Oczekiwana od ponad 20 lat obwodnica miasta jest coraz bliżej realizacji, co z pewnością cieszy mieszkańców Sierpca i osobny przejeżdżające przez miasto.

Reklama

To inwestycja ważna dla całego regionu płockiego. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie zamieścił właśnie zaktualizowany plan postępowań o udzielenie zamówień publicznych w którym została uwzględniona „Budowa drogi wojewódzkiej nr 560 na odcinku od ul. Płockiej w m. Gorzewo na terenie gm. Sierpc do ul. Kościuszki DK10 w Sierpcu”, czyli budowa tzw. obwodnicy Sierpca.

- Już niebawem zostanie ogłoszony przetarg na firmę wykonawczą. W drugiej połowie 2022 roku planujemy wkopanie przysłowiowej „pierwszej łopaty” pod budowę obwodnicy - zapewnia Jarosław Perzyński, burmistrz Sierpca.

Dziękuje za to m.in. marszałkowi województwa Adamowi Struzikowi oraz Jackowi Ozdobie, wiceministrowi klimatu.

- Na tę chwilę inwestycja ma zabezpieczone finansowanie w kwotach ok. 70 mln zł z budżetu Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz ok. 34 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ostateczna kwota będzie znana po rozstrzygnięciu postępowań przetargowych - zaznacza burmistrz.

Zakończenie prac oraz oficjalne otwarcie obwodnicy planowane jest w ciągu najbliższych trzech lat.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy