Reklama

Czy to jedyny pozytywny moment kampanii? Czas na pochwały dla rywali

Opublikowano:
Autor:

Czy to jedyny pozytywny moment kampanii? Czas na pochwały dla rywali - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pochwal kontrkandydata – tak nazwano jedną z części debaty z kandydatami na prezydenta Płocka w najbliższych wyborach samorządowych. Debata odbyła się w środę w Hotelu Herman i zorganizowały ją trzy redakcje: Gazety Wyborczej, Portalu Płock i radiomixx.pl.

Pochwal kontrkandydata – tak nazwano jedną z części debaty z kandydatami na prezydenta Płocka w najbliższych wyborach samorządowych. Debata odbyła się w środę w Hotelu Herman i zorganizowały ją trzy redakcje: Gazety Wyborczej, Portalu Płock i radiomixx.pl.

Każdy z kandydatów –  czyli Andrzej Nowakowski, Tomasz Kominek, Maciej Dąbrowski i Wioletta Kulpa – na pochwalenie swojego rywala miał 30 sekund.

O Wioletcie Kulpie

Tomasz Kominek: – Wytrwale, z poświęceniem od 2002 r. pracuje na rzecz samorządu miasta Płocka. Z pełną determinacją.

Andrzej Nowakowski: – Nie zawsze się zgadzamy, ale rzeczywiście zawsze zdeterminowana, przekonana do swoich racji. Bardzo odważnie o nie walczy.

Maciej Dąbrowski: – Bardzo lubię panią Wiolettę, bardzo lubię jej słuchać. Wydaje mi się, że mówi merytorycznie i mówi prawdę.

O Tomaszu Kominku

Andrzej Nowakowski: – Człowiek bardzo oddany przede wszystkim Radziwiu i zaangażowany w projekty, które tam są realizowane. Do tego jest człowiekiem szukającym współpracy, gotowym na taką współpracę, widzącym potencjał w innych ludziach. Zawsze uśmiechnięty, potrafiący z otwartością podchodzić do innych ludzi, wsłuchując się w ich problemy. Generalnie bardzo życzliwy, oddany także samorządowi człowiek.

Maciej Dąbrowski: – Bardzo ambitny, bardzo mi się to podoba. Jest oddany. Zawsze, mimo różnic politycznych, mamy wspólny język. Możemy rozmawiać, nie tylko o polityce. Sympatyczny człowiek.

Wioletta Kulpa: – Chciałam powiedzieć, że to może być jedyny moment, kiedy mówimy pozytywnie o sobie w tej kampanii. Tomka poznałam tak naprawdę, jak rozpoczęła się ta kadencja. Wcześniej nie mieliśmy ze sobą styczności. Rzeczywiście walczy o Radziwie. Z różnym skutkiem, ale walczy. Zauważyłam, że jest pracowity, dąży do celu, a czasami, jak się nie układa w koalicji, to wyraża swoje niezadowolenie. I za to też powinno się cenić ludzi, którzy działają w samorządzie..

O Andrzeju Nowakowskim

Maciej Dąbrowski: – Pan prezydent, bardzo sympatyczny człowiek, uśmiechnięty. Lubię go słuchać, bo generalnie lubię słuchać ludzi, którzy mają coś do powiedzenia.

Wioletta Kulpa: – Z Andrzejem spotkaliśmy się, jak był członkiem klubu Prawa i Sprawiedliwości w 2002 r., więc to historia trochę dłuższa, aczkolwiek z różnymi pagórkami, wzniesieniami i równią pochyłą. Stara się nieraz przekuć wiele rzeczy w żart. Często jest tak, że nie zawsze się ten żart udaje. Ale generalnie, tak jak każdy widzi, sympatyczny człowiek.

Tomasz Kominek: – Trzeba to powiedzieć wprost i odpowiedzialnie skuteczny prezydent w tej kadencji. Biorąc pod uwagę wszystkich prezydentów na Mazowszu, pozyskał najwięcej środków z Unii Europejskiej i od pana marszałka Struzika. A co za tym idzie, skutecznie i pracowicie podchodził do swojej funkcji. I za to go cenię.

O Macieju Dąbrowskim

Wioletta Kulpa: – Maciej jest człowiekiem, który chce działać w tym samorządzie. Chce zrobić wiele dobrego, ma jakieś swoje plany, przemyślenia. Zobaczymy, jak z tą determinacją, bo oczywiście życzę każdemu jak najlepiej i mam nadzieję, że zasiądzie w ławach rady miasta jako radny. I życzę mu, żeby zrealizował te swoje cele, bo to trudniejsze. Bywa, że coś obiecujemy, ale nie zawsze ma się możliwość skorzystania z realizacji, czyli być w tej „opcji rządzącej”, która jest w stanie zrealizować szereg pomysłów. Ale myślę, że ta otwartość, dobra wola i determinacja spowodują, że będzie mógł zrealizować cenne swoje propozycje.

Tomasz Kominek: – Powiem nieco tajemniczo. Były takie czasy, kiedy bardzo przyjaźniłem się z synem państwa Dąbrowskich, ale nasze drogi się rozeszły. I te zawodowe, i koleżeńskie. Natomiast bardzo dziękuję przede wszystkim synowi za pewną rzecz. Niech to zostanie tajemnicą, ale ona pomogła mi się rozwijać politycznie. Pan Dąbrowski na pewno wie, o co chodzi.

Andrzej Nowakowski: – Bardzo sympatyczny człowiek. Cieszę się, że są osoby, które podejmują takie decyzje o zaangażowaniu w samorząd. To zawsze jest wyzwanie, któremu trzeba starać się sprostać. Niełatwe wyzwanie w niełatwej także rzeczywistości, w jakiej w tym momencie w Polsce funkcjonujemy. Ja też życzę sukcesów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE