Reklama

Czy Jar Rosicy to tykająca bomba ekologiczna? [LIST]

Opublikowano:
Autor:

Czy Jar Rosicy to tykająca bomba ekologiczna? [LIST] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę płockie koło partii Zielonych z okazji Sprzątania Świata zorganizowało sprzątanie Jaru Rosicy w pobliżu ul. Wyszogrodzkiej. - To, co tam zastaliśmy, przerosło jakiekolwiek nasze oczekiwania - napisał w liście do redakcji sekretarz koła, Patryk Mieszkowicz.

W sobotę płockie koło partii Zielonych z okazji Sprzątania Świata zorganizowało sprzątanie Jaru Rosicy w pobliżu ul. Wyszogrodzkiej. - To, co tam zastaliśmy, przerosło jakiekolwiek nasze oczekiwania - napisał w krótkim liście do redakcji sekretarz koła, Patryk Mieszkowicz.

- Bezpośrednio z rzeki wyławialiśmy wiadra z roztworem asfaltu oksydowanego, farby, a także inne środki chemiczne - napisał Mieszkowicz. - Jesteśmy przerażeni tym faktem i obawiamy się o jakość wody płynącej w tej rzece. Fakt ten jest tym bardziej straszny, że niżej na terenie Ośnicy czy Gmur w bezpośrednim sąsiedztwie z tą rzeką znajduje się zabudowa jednorodzinna. W tej rzece bawią się małe dzieci, kąpią się nasze psy. To realne zagrożenie ekologiczne. Znamienne jest jeszcze to, że Jar Rosicy jest uchwałą Rady Miasta objęty ochroną poprzez ustanowienie go Zespołem Przyrodniczo-Krajobrazowym.

Do listu dołączyli zdjęcia.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE