Reklama

Czerwona kartka dla prezydenta Dudy

Opublikowano:
Autor:

Czerwona kartka dla prezydenta Dudy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Komitet Obrony Demokracji postanowił powitać w Płocku prezydenta Polski, Andrzeja Dudę. Przyniesiono transparenty i czerwone kartki. Przy okazji rozległy się gwizdy.

Komitet Obrony Demokracji postanowił powitać w Płocku prezydenta Polski, Andrzeja Dudę. Przyniesiono transparenty i czerwone kartki. Przy okazji rozległy się gwizdy.

W niedzielę w Płocku odbywały się dalsze obchody wydarzeń Czerwca 1976 roku, ktore zorganizowała płocka Solidarność. Zjawił się na nich prezydent Andrzej Duda. Najpierw złożył kwiaty, później poszedł w pochodzie ulicami miasta na Stary Rynek. Po drodze, w alejach Jachowicza, do puszczonej piosenki „Żeby Polska była Polską” w wykonaniu Jana Pietrzaka dołączył utwór „Kocham Wolność” Chłopców z Placu Broni, który ostatnio znalazł się na szczycie „Topu Wszech Czasów” w Programie III Polskiego Radia. To taki dodatek od Komitetu Obrony Demokracji. Stanęli od strony teatru, w okolicy przystanku autobusowego. Przed nimi na ziemi leżała rozłożona tęczowa parasolka.

Kiedy tylko pokazała się cześć pochodu z prezydentem Dudą, wyjęli czerwone kartki i kto miał, także Konstytucje, i podnieśli wysoko do góry. - Boję się tej władzy – mówiła nam jedna z pań. Pamięta czasy PRL-u. - Według mnie obecna władza jest nieobliczalna - dodała. - Wszystko wskazuje na to, że wraca wszystko, co najgorsze z dawnych czasów.

Jedni mówili do drugich: - Uśmiechajmy się. Pomachajmy im – lecz po drugiej stronie ulicy Jachowicza rozległy się gwizdy maszerujących na Stary Rynek, które były słyszalne nawet pomimo kakofonii dwóch nakładających się na siebie piosenek. - Lubimy was – odkrzyknęli im ludzie z KOD-u w ramach podziękowania. Wśród nich byli działacze KOD-u z Ursusa i Piastowa. Pojawiły się hasła: „Dojna zmiana. Kasa do Torunia - pielęgniarki do Londynu”, „Razem przeciw mowie nienawiści”, „Prezydencie nie kradnij ziemi rolnikom”, „Prezydencie nie zabijaj koni i puszczy”, na największym transparencie „Panie prezydencie: brawo za uczczenie pamięci robotników Czerwca 1976, nagana za łamanie Konstytucji" oraz "Mowa nienawiści=bestialskie morderstwo Jo Cox, przeciwniczki Brexitu. Mowa nienawiści+49 ofiar śmiertelnych w Orlando". Na jednym znalazł się wizerunek Tadeusza Mazowieckiego. Mężczyzna w czapce z biało-czerwonym orłem napisał na swoim transparencie odezwę do Andrzeja Dudy: „W imieniu swoich rodaków bądź prezydentem wszystkich Polaków”.

Pozostała część relacji z wizyty głowy państwa w Płocku -

Więcej zdjęć z wizyty Andrzeja Dudy w naszej galerii:

Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE