Reklama

Czekają atrakcyjne nagrody. Wystarczy wymyślić kreatywne hasło

Opublikowano:
Autor:

Czekają atrakcyjne nagrody. Wystarczy wymyślić kreatywne hasło  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czasu jest sporo, bo do końca października. Można wygrać vouchery na rowery i sprzęt rowerowy o łącznej wartości 10 tys. złotych. Wystarczy wymyślić kreatywne hasło dotyczące bezpiecznej jazdy, jakżeby inaczej, rowerem. Nagrody ufundował PKN ORLEN.  

Czasu jest sporo, bo do końca października. Można wygrać vouchery na rowery i sprzęt rowerowy o łącznej wartości 10 tys. złotych. Wystarczy wymyślić kreatywne hasło dotyczące bezpiecznej jazdy, jakżeby inaczej, rowerem. Nagrody ufundował PKN ORLEN.

Koncern nagrodzi uczniów, którzy przedstawią autorskie hasło dotyczące bezpiecznej jazdy rowerem. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie płockich szkół podstawowych i niepełnoletni uczniowie szkół ponadpodstawowych. Hasło musi zgłosić opiekun, nauczyciel lub rodzić,  należy zrobić to tutaj

- Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego jest priorytetem, dlatego aktywnie angażujemy się w projekty, które promują tego typu zachowania. Tym razem chcemy nagrodzić młodzież w grupie wiekowej, która jest bardzo aktywna w okresie wakacji, za pomysły na bezpieczną jazdę rowerem. Liczymy, że nasz projekt, który łączy edukację z zabawą, przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa dla wielu użytkowników ruchu drogowego – mówi Agata Górnicka dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem w PKN ORLEN.

Policjanci z kolei wskazują, że to właśnie dzieci są jednymi z najbardziej narażonych na niebezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. 

- Dbanie o bezpieczeństwo najmłodszych jest naszym priorytetem i wymaga systematycznych działań nie tylko kontrolnych, ale i również edukacyjnych. Każde działanie propagujące prawidłowe zachowania na drodze jest niezmiernie ważne dla ich edukacji, a przede wszystkim bezpieczeństwa. Kreatywne tworzenie haseł w ramach konkursu stworzy zapewne swoistego rodzaju katalog bezpiecznych zachowań dla miłośników jazdy jednośladem – powiedział na temat akcji Komendant Miejski Policji w Płocku mł. insp. Mariusz Kryszkowski.

Uczestnicy będący członkami jednego Zespołu muszą być uczniami tej samej szkoły, ale mogą być z różnych klas, które obejmuje regulamin konkursowy. Nagrodami dla zwycięzców są vouchery, które umożliwiają ich wymianę rower lub sprzęt sportowy w wybranych sklepach.

Laureatami zostaną trzy zespoły. 

- Zadaniem komisji będzie ocena, który zestaw 10 haseł zgłoszony przez dany zespół jest najbardziej wartościowy dla użytkowników ruchu drogowego, szczególnie rowerzystów.Przy ocenie zgłaszanych haseł będą brane pod uwagę m.in. takie kryteria jak zgodność z prawem, użyteczność w kontekście zastosowania w praktyce, a także całokształt zgłaszanych haseł z punktu widzenia ich emocjonalnego wydźwięku, układu, pomysłu, ujęcia problemu drogowego oraz przesłania. Istotna będzie również zgodność haseł z ogólnie przyjętymi normami obyczajowymi i wymogami wskazanymi w regulaminie dostępnym na stronie tytułowej konkursu - tłumaczą w biurze prasowym koncernu. 

Patronat honorowy nad projektem objęli Komendant Miejska Policji w Płocku oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Płocka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE