Reklama

Czarowne lato z White Alice [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Czarowne lato z White Alice [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W czasie tegorocznych wakacji Alicja Reczek zorganizowała niezwykłe warsztaty fotograficzne. Sprawdź, co się tam działo.

W czasie tegorocznych wakacji Alicja Reczek zorganizowała niezwykłe warsztaty fotograficzne. Sprawdź, co się tam działo.

Alicja Reczek urodziła się w Katowicach. Przez wiele lat związana z Płockiem, obecnie mieszka i działa w Warszawie. Chętnie jednak wraca do naszego miasta i w jego najbliższe okolice. Z wykształcenia jest muzykiem, plastykiem i pedagogiem. Fotografią zajmuje się zawodowo, ale to również jej wielka życiowa pasja.

Mówią na nią Alicja z Krainy Czarów, czarodziejka, Biała Alicja. Jej styl wyróżnia się baśniowym klimatem skłaniającym do refleksji, zadumy, spojrzenia na otaczającą człowieka rzeczywistość z całkiem innej perspektywy. W jej artystycznym dorobku znajdują się sesje reklamowe, reportażowe i modowe. Jest autorką zdjęć do książki, widowisk oraz płyt muzycznych.

Od kilku lat organizuje „Czarowne Warsztaty”. Z Portalem Płock, który jest ich patronem medialnym, podzieliła się swoimi spostrzeżeniami z tegorocznej edycji, która odbywała się w Budach Lucieńskich.

Malownicze plenery Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego i jezioro. Stacjonowaliśmy w ośrodku „Słoneczna Farma” Nazwa ta przyniosła nam rzeczywiście szczęście. Pogoda była rewelacyjna. Do tego magiczna osoba pani Mirki, właścicielki ośrodka, która przywitała nas śpiewająco, grając przy tym na pianinie.

[…] Miejsca na edycję lipcową rozeszły się […] już w zimie. Warsztaty były wyczekiwane przez uczestników. Dopisała nie tylko frekwencja ale i nastroje. Od samego początku czuć było pozytywne nastawienie i zapał do sesjowania.

Zwyczajowo zajęcia podzielone były na część teoretyczną, odwiedziny gości i sesje plenerowe. Pierwsza część warsztatów była przeznaczona na zdjęcia portretowe i modowe. Druga część na zdjęcia topless i akt. Pozowały przepiękne, profesjonalne modelki. Każda z nich obdarzona unikatowym typem urody. Za wizaż i fryzury odpowiadała specjalistka w tej dziedzinie Renata Bator. A całość warsztatów uwiecznił na filmie backstage Amadeusz Andrzejewski.

Warsztaty otwierały stylizacje folkowe. Nasze modelki jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zamieniły się w leśne nimfy i wodne rusałki. Białe, zwiewne stroje i wianki z polnych kwiatów. Prawdziwą furorę zrobiły kucyki i kozy, które idealnie wpisały się w sielski nastrój zdjęć. Uwadze męskiej ekipy nie umknęła pomarańczowa koparka, która ku zdziwieniu White Alice z dużym powodzeniem wzięła udział w sesjach.

Dużą przyjemność sprawił wszystkim „dzień ofeliowy” Tym razem modelki pozowały w romantycznych stylizacjach. Motywem przewodnim były aranżacje z żywych kwiatów przygotowane przez firmę Czag Florist. W ramach niespodzianki pozowała dodatkowo Justyna Owczarska. Uczestnicy mieli do dyspozycji trzy modelki na planie. Piękne bukiety i kaskady różnobarwnych płatków wyczarowały jedyny w swoim rodzaju malarski klimat.

Całodniowa wycieczka do Oporowa była uwieńczeniem części modowej. Kolejna zmiana stylizacji i okoliczności plenerowych. Bajkowy zamek otoczony fosą i rozłożysty, zabytkowy park. Wyjątkowe miejsce pełne uroku i tętniące zamierzchłą historią. Prawdziwa gratka dla zainteresowanych fotografią fashion. Tym razem modelki pozowały w eleganckich kreacjach od Patrycji Pagas.

Część aktowa to sesje nad Jeziorem Lucieńskim i malownicze polany skąpane w promieniach zachodzącego słońca. Mroczne, pogańskie wiły i „Baśń o królu Lechu”. Uczestnicy podzieleni na trzy grupy mieli za zadanie stworzyć swój odrębny scenariusz. Tego dnia oprócz modelek pozował Lech Korusiewicz, który bardzo szybko podbił nasze serca wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem. Ostatniego dnia warsztatów nikt nie myślał o wyjeździe. Tym bardziej, że mieliśmy okazję rozbudować wspomnianą historię, bazując tym razem na unikatowych kreacjach od Lidii Sajdak.

Oprócz zdjęć odbywały się także zajęcia teoretyczne. Poruszane były tematy światła w plenerze, kompozycji i komunikacji fotografa z modelką. Uczestnicy zetknęli się z prawem autorskim i wykładem dotyczącym psychologii twórczości. Niewątpliwą atrakcją były zajęcia z jogi prowadzone przez Lecha, który zaskoczył wszystkich po raz kolejny. Tym razem wystąpił w roli zawodowego instruktora !!! Odwiedziła nas także Agencja Artystyczna Ido promująca obecnie publikację „Kolory Nadziei” (książka i dwie płyty muzyczne) Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z autorami tego nietypowego przedsięwzięcia (Alicja Reczek jest autorką fotografii do tego jedynego w swoim rodzaju wydawnictwa – przyp. red.).
Wykład dotyczący „technik filmowania lustrzanką cyfrową” przeprowadził Amadi (guru świata filmowego i nasz niezastąpiony operator) W samym środku warsztatów przybył Łukasz Jankowski-Wojtczak (obdarzony talentem kabaretowym, prawdziwy animator i człowiek renesansu) Najpierw przeprowadził wykład „Dylemat doboru właściwego sprzętu do indywidualnych potrzeb fotografującego” Następnie przedstawił swój autorski projekt: „Droga Krzyżowa na Fotografiach”.

Przez całe lato działo się na prawdę sporo. Każdy z fotografujących był w swoim żywiole. To były wyśnione wakacje dla każdego miłośnika zdjęć. Kolejne, tygodniowe edycje odbędą się za rok. Tymczasem zaskakuję i przenoszę magiczną atmosferę do miasta. Zapraszam na jesienne, weekendowe edycje „Czarownych Warsztatów” 2013, które odbędą się w Płocku. Ognistowłose modelki i zabytkowa architektura. Zjawiskowe stylizacje i kreacje od projektantów. Kolejni goście ze świata kultury i sztuki. A wszystko to już za moment, bo w październiku. Grzech nie skorzystać, a więc zapraszamy.

Fot.Archiwum Alicji Reczek

aktualności na facebook:


oficjalna strona:

kontakt: alice_white@poczta.fm

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE