Reklama

Czarny protest. Słowa ginekolożki kontra projekt ustawy

Opublikowano:
Autor:

Czarny protest. Słowa ginekolożki kontra projekt ustawy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zestawiliśmy słowa przemawiającej na czarnym proteście ginekolożki z zapisami projektu ustawy autorstwa Ordo Iuris.

Zestawiliśmy słowa przemawiającej na czarnym proteście ginekolożki z zapisami projektu ustawy autorstwa Ordo Iuris.

Jedną z pań, która przemawiała podczas czarnego protestu w Płocku, była związana z płockim KOD-em Teresa Kowalczyk-Korba. Przedstawiła się jako ginekolog z 30-letnim stażem.

Przykład ginekolożki: "Stwierdzamy u kobiety ciążę pozamaciczną, która najczęściej jest umiejscowiona w jajowodzie. Proponujemy operację przeprowadzoną tak, aby zapobiec utracie płodności. W myśl zaproponowanej ustawy musimy czekać, aż ciąża uszkodzi jajowód i nastąpi obfity krwotok i dopiero możemy operować. Jajowód do usunięcia, a inaczej lekarz do więzienia".

Projekt ustawy Ordo Iuris: „Nie popełnia przestępstwa określonego w § 1 i § 2 lekarz, jeżeli śmierć dziecka poczętego jest następstwem działań leczniczych, koniecznych dla uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia matki dziecka poczętego”.

Twórcy nowej ustawy podobnie jak lekarze ginekolodzy nie mają wątpliwości: ciąża pozamaciczna jest zawsze bezpośrednim zagrożeniem życia.

Przykład ginekolożki: "Mamy ciążę, 30-32. tydzień. Występujące powikłania zagrażające życiu kobiety, zmuszające lekarza do zakończenia ciąży, ale płód jest nieprzystosowany do życia. Płód umiera, lekarz do więzienia".

Projekt ustawy Ordo Iuris: „Nie popełnia przestępstwa określonego w § 1 i § 2 lekarz, jeżeli śmierć dziecka poczętego jest następstwem działań leczniczych, koniecznych dla uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia matki dziecka poczętego”.

Przykład ginekolożki: "Stwierdzamy ciężką wadę płodu, proponujemy aborcję. W nowej ustawie kobieta musi nosić ciążę do końca, wiedząc, że płód może obumrzeć lub umrze zaraz po urodzeniu. Lekarz nie może tej ciąży usunąć, bo pójdzie do więzienia. Horror! Dwa lata także dla kobiety!"

Projekt ustawy Ordo Iuris: „§ 5. Jeżeli sprawcą czynu określonego w § 1 jest matka dziecka poczętego, sąd może zastosować wobec niej nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia. § 6. Nie podlega karze matka dziecka poczętego, która dopuszcza się czynu określonego w § 2.”.

Przykład ginekolożki: "W badaniu nieinwazyjnym typu USG stwierdzamy niejednoznaczne wady płodu. Celem ich potwierdzenia proponujemy dokładniejsze, ale inwazyjne metody, w których istnieje niewielki procent ryzyka powikłań i spowodowania poronienia. Za takie powikłania lekarz idzie do więzienia. Kto podejmie takie ryzyko?"

Ordo Iuris: Projekt ustawy nic nie zmienia w kwestii badań prenatalnych. „Diagnostyka prenatalna będzie po przyjęciu projektu „Stop Aborcji” prowadzona na tych samych zasadach, co dzisiaj wszystkie inne badania diagnostyczne. Zgodnie z orzecznictwem Sądu Najwyższego i doktryną prawa, ryzyko przeprowadzenia tych badań bierze na siebie pacjent (tu jego opiekun prawny), wyrażając zgodę na ich przeprowadzenie (wyroki Sądu Najwyższego II CR 421/71, III CK 34/02). Jednocześnie projekt „Stop Aborcji” zakończy rolę badań diagnostycznych jako narzędzia selekcji eugenicznej. Wyniki tych badań nie będą już prowadzić do uchylenia konstytucyjnej ochrony prawa do życia dziecka”.

Relacja z marszu tutaj:
 

[ZT]13493[/ZT]

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE