Reklama

Cyganie zawładną w sobotę Starym Rynkiem

Opublikowano:
Autor:

Cyganie zawładną w sobotę Starym Rynkiem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już po raz dziesiąty w Płocku organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Romów. Ale dopiero po raz drugi odbędzie się nie na plaży, lecz na Starym Rynku.

Już po raz dziesiąty w Płocku organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Romów. Ale dopiero po raz drugi odbędzie się nie na plaży, lecz na Starym Rynku.

Honory gospodarza podczas imprezy organizowanej przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki pełni zawsze jedna z najbardziej znanych w Polsce, a pochodząca z Płocka grupa Romen. Dwa lata temu Cygańska Noc organizowana była na nadwiślańskiej plaży. Na ustawionej tam scenie wystąpiły wówczas: Casta Cali (Francja), Parno Graszt (Węgry), Fanfara Kałasznikow (Rumunia), Bahtale Roma (Polska) oraz Romen.

Rok później romskie spotkanie miało zupełnie inny, bardzo kameralny charakter. Tym razem zostało zorganizowane na Starym Rynku. Pretekstem do przygotowania Wieczoru Cygańskiego była 48. rocznica osiedlenia się Romów w Płocku.

W tym roku Cygańska Noc odbędzie się już po raz dziesiąty. W sobotę 20 lipca Romowie oraz miłośnicy cygańskiej kultury spotkają się o 15.30 na Starym Rynku. Romani Rat rozpocznie się od romskiego hymnu „Gelem Gelem” O 15.35 na scenie pojawi się jeden z kultowych wykonawców muzyki cygańskiej – zespół Roma. Po niej estradą zawładnie ukraińska formacja Wasilij Zhadan.

Na 17.15 zaplanowane zostało rozpoczęcie występu Cygańskiego Teatru Muzycznego Terno z
Gorzowa Wielkopolskiego. Jako następni pojawią się na scenie zespół Perłka i bracia z Pabianic oraz Tabor z Olsztyna. Ciekawie zapowiada się występ holenderskiej formacji Basilij Boys. Na zakończenie Cygańskiej Nocy wystąpią gospodarze czyli zespół Romen. Imprezę na Starym Rynku poprowadzą Zofia Czernicka i Krystiano.

Fot. Archiwum organizarora

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE