Reklama

Ćwiczenia sił zbrojnych. Zawyją syreny

Opublikowano:
Autor:

Ćwiczenia sił zbrojnych. Zawyją syreny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś, we wtorek około południa na terenie całego Mazowsza zostaną uruchomione syreny alarmowe w ramach ćwiczeń wczesnego ostrzegania organizowanych przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Dziś, we wtorek około południa na terenie całego Mazowsza zostaną uruchomione syreny alarmowe w ramach ćwiczeń wczesnego ostrzegania organizowanych przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Jak zapowiadają służby prasowe Ratusza i wojewody mazowieckiego, głośna próba syren zostanie przeprowadzona między 11.30 a 13.00. W ramach treningu uruchomiony zostanie trzyminutowy modulowany dźwięk syren sygnalizujący ogłoszenie alarmu, a następnie trzyminutowy ciągły sygnał oznaczający odwołanie alarmu.

Włączenie syren alarmowych jest elementem ćwiczenia na wypadek naruszenia przestrzeni powietrznej kraju. Próby systemu zarządziło Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych, główny organ dowodzenia siłami zbrojnymi. Zadanie ostrzegania i alarmowania ludności jest wykonywane przez każdego szefa obrony cywilnej na administrowanym przez niego terenie. Na szczeblu wojewódzkim jest nim wojewoda, w powiecie starosta, w mieście prezydent lub burmistrz, natomiast w gminie wójt.

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE