Reklama

Cotex został wystawiony na sprzedaż

Opublikowano:
Autor:

Cotex został wystawiony na sprzedaż  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Spółka Atlantis chce sprzedać biurowiec Coteksu na Międzytorzu. Cena wywoławcza to 33,8 mln złotych.

Spółka Atlantis chce sprzedać biurowiec Coteksu na Międzytorzu. Cena wywoławcza to 33,8 mln złotych.

Atlantis, spółka zajmująca się udzielaniem pożyczek wysokokwotowych podmiotom gospodarczym, w której większość udziałów ma spółka DAMF Invest Mariusza i Damiana Patrowiczów, zamierza sprzedać biurowiec Coteksu oddany do użytku rok temu.

Spółka ogłosiła więc przetarg na sprzedaż nieruchomości, którą - jak podawał Puls Inwestora - przewłaszczyła tytułem zabezpieczenia pożyczki dzielonej spółce Nowy Cotex. Cenę wywoławczą budynku przy Piłsudskiego wraz z działką powierzchni 0,2122 ha i parkingiem na 73 miejsca postojowe ustalono na 33, 8 mln zł. Otwarcie kopert z ofertami zaplanowano na 15 czerwca. Do czasu zakończenia postępowania przetargowego spółka nie chce wypowiadać się na jego temat.

W charakterystycznym przeszklonym biurowcu po byłych Zakładach Dziewiarskich na Międzytorzu urzęduje kilku najemców. Największy to call center prowadzone przez firmę APS Service.

- Dotarła do nas informacja o przetargu na sprzedaż budynku Cotex - przyznaje Małgorzata Nawrot, zastępca dyrektora Contact Center ds. Rozwoju. - Dla nas ewentualna zmiana właściciela budynku nie stanowi żadnego ryzyka, ponieważ mamy podpisaną długofalową umowę zawierającą specjalne umowne zabezpieczenia, które gwarantują nam ciągłość najmu.

Przypomnijmy: W ub. roku, po kilku latach opóźnienia, udało się przywrócić do życia budynek Coteksu, przed laty zajmowany przez Zakłady Dziewiarskie, które powstały w Płocku w latach 70. Budynek gruntownie zmodernizowano - w nowej koncepcji zachowana została jedynie konstrukcja, czyli liczące łącznie ok. 10 tys. m kw. pięć kondygnacji o konstrukcji żelbetowej i murowanych ścianach. Wnętrze wykończono marmurami, zamontowano również pięć wind, w tym sanitarną przeznaczoną do transportu łóżek szpitalnych.

Niedawno informowaliśmy również o dogadaniu się miasta z prywatnymi właścicielami działki koło Coteksu, na której znajduje się pełna dziur i nierówności ulica prowadząca m.in. do hospicjum, a także do okolicznych firm. Dzięki zamianie własności, Ratusz stał się jedynym właścicielem drogi i dzięki temu fatalna nawierzchnia wreszcie doczeka się remontu.

Czytaj też:

Zdjęcia: 

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE