Reklama

Cotex otwarty. Najemcy dostają klucze

Opublikowano:
Autor:

Cotex otwarty. Najemcy dostają klucze - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ze znacznym poślizgiem zakończył się kapitalny remont budynku Coteksu. Teraz spółka odpowiadająca za biurowiec na Międzytorzu zaprasza najemców. To od nich będzie zależało, kiedy ruszą poszczególne lokale w charakterystycznym biało-niebieskim budynku.

Ze znacznym poślizgiem zakończył się kapitalny remont budynku Coteksu. Teraz spółka odpowiadająca za biurowiec na Międzytorzu zaprasza najemców. To od nich będzie zależało, kiedy ruszą poszczególne lokale w charakterystycznym biało-niebieskim budynku.

Na odnowiony Cotex przyszło nam czekać szmat czasu, bo budynek po byłych zakładach dziewiarskich miał być otwarty już trzy lata temu. Mariusz Patrowicz, jeden z właścicieli oszklonego biurowca zapowiadał półtora roku temu, że niezależnie od tego, czy znajdą się najemcy, czy nie, budynek zostanie otwarty w maju ub. roku.

Ale faktycznie jego przebudowa zakończyła się dopiero niedawno. Teraz na ścianie budynku pojawił się napis „Już otwarte” i numery telefonów dla zainteresowanych wynajęciem lokali najemców.  - W maju br. uzyskaliśmy prawomocną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie obiektu - potwierdza Renata Zagórska, prezes zarządu spółki Nowy Cotex. Przyznaje, że zainteresowanie najemców jest ogromne. - Na obecną chwilę posiadamy skomercjalizowane ok. 30% powierzchni budynku. Ponadto prowadzimy szereg rozmów z potencjalnymi najemcami. Szacujemy, że gdyby 30 % tylko poważnych rozmów zakończyło się zawarciem umów, obłożenie budynku sięgnęłoby 150%.

Szefowa spółki nie zdradza na razie, kim są przyszli najemcy.  To, kiedy poszczególne biura, punkty i lokale zostaną uruchomione, będzie zależało od nich. - Pierwszym najemcom zostały już przekazane klucze do poszczególnych lokali - informuje Renata Zagórska. - Uruchomienie działalności przez poszczególnych najemców następować będzie stopniowo, a ich apogeum przypadnie na III i IV kwartał br.

Jak podaje spółka, w tej chwili budynek dysponuje jeszcze kilkunastoma wolnymi powierzchniami w tzw. systemie open space, a także w formule gabinetowej o powierzchni od 50 do 2 tys. m kw. Do dyspozycji najemców i ich klientów czy interesantów przyjeżdżających do biurowca jest też parking na blisko 400 miejsc postojowych.

W maju nastąpiło nieoficjalne otwarcie budynku, kiedy można się spodziewać hucznej fety? - Oficjalne otwarcie nastąpi w III kwartale bieżącego roku, na które wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy - zachęca Renata Zagórska.

Korzystając z okazji, zapytaliśmy jeszcze o plany na drogę od Granicznej do Coteksu na tyłach budynku Energi i Hospicjum.  - Wszystkie drogi i chodniki znajdujące się wokół COC podlegają naszemu utrzymaniu, pomagamy również w konserwacji i naprawie drogi biegnących wzdłuż Stowarzyszenia Hospicyjno-Paliatywnego - odpowiada spółka.

Jak już pisaliśmy, Cotex Office Centre -  jak teraz po angielsku nazywa się biurowiec - powstał według projektu autorstwa Budoplanu, zakładającego modernizację już istniejącego budynku. W nowej koncepcji zachowana została jedynie konstrukcja: liczące łącznie ok. 11 tys. m kw. pięć kondygnacji o konstrukcji żelbetowej i murowanych ścianach.

Fot. Czytelnik

Czytaj też:

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE