Reklama

Cofamy się do średniowiecza. Już wiadomo z kim

Opublikowano:
Autor:

Cofamy się do średniowiecza. Już wiadomo z kim - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już za niespełna trzy tygodnie odbędzie się 23. Festiwal Muzyki Jednogłoswej. Znamy już wykonawców, którzy ma przełomie marca i kwietnia zagoszczą w Płocku.

Już za niespełna trzy tygodnie odbędzie się 23. Festiwal Muzyki Jednogłosowej. Znamy już wykonawców, którzy ma przełomie marca i kwietnia zagoszczą w Płocku. 

Tradycja Festiwalu Muzyki Jednogłosowej sięga 1994 roku. Przez ostatnie 23 lata nasze miasto odwiedziły takie sławy jak Hilliard Ensemble  czy Marcel Peres z Ensemble Organum.

[ZT]13785[/ZT]

W tym roku fani muzyki średniowiecznej nie mogę jednak liczyć na taką gratkę. Jak zapowiada POKiS, do Płocka przyjadą Schola Gregoriańska, Schola Gregoriana Silesiensis oraz zespół Pogranicze.

W piątek 31 marca w Bazylice Katedralnej wystąpi Schola Gregoriańska z Łodzi. Ma na swoim koncie m.in. występ na Kongresie Biskupów Europy, a w sierpniu 2015  zdobyła drugie miejsce w kategorii monodii w międzynarodowym Konkursie Muzyki Sakralnej w Chivasso we Włoszech. Z kolei w sobotę wystąpi Schola Gregoriana Silesiensis z Wrocławia, a w niedzielę - Pogranicze ze Szypliszk. Koncerty podobnie jak w kilku poprzednich edycjach będzie prowadził Paweł Sztompke.

Festiwal Muzyki Jednogłosowej odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia. Wszystkie koncerty odbędą się w katedrze o godzinie 19.00, a wstęp na nie jest bezpłatny. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE