Reklama

Co z tą tężnią? Ratusz chce odstąpić od umowy z wykonawcą

Opublikowano:
Autor:

Co z tą tężnią? Ratusz chce odstąpić od umowy z wykonawcą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeden z radnych dopytywał się ostatnio o postępy w związku z realizacją projektu z budżetu obywatelskiego. Do 9 czerwca miała być przygotowana kompletna dokumentacja dotycząca planowanej tężni solankowej na osiedlu Winiary. Tej jednak wciąż nie ma, chociaż kończy się lipiec.

Jeden z radnych dopytywał się ostatnio o postępy w związku z realizacją projektu z budżetu obywatelskiego. Do 9 czerwca miała być przygotowana kompletna dokumentacja dotycząca planowanej tężni solankowej na osiedlu Winiary. Tej jednak wciąż nie ma, chociaż kończy się lipiec.

Na jednym z płockich osiedli miało być jak na osiedlu Retkinia w Łodzi, projekt przeszedł pomyślnie głosowanie w poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego. Jeszcze niedawno prezydent uspokajał, że powstanie stosowna dokumentacja, a później będzie można przystąpić do realizacji.

- Nie widzę powodu, dlaczego tężnia miałaby nie powstać. Najpierw projekt, a później realizacja - zastrzegał Andrzej Nowakowski przy okazji ogłaszania zasad szóstego budżetu obywatelskiego.

[ZT]14801[/ZT]

Otóż tej kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej nadal nie ma i nawet w Ratuszu już teraz sądzą, że są na to nikłe szanse, na co wskazuje odpowiedź wiceprezydenta Romana Siemiątkowskiego na interpelację radnego Michała Sosnowskiego.

- Informuję, że gmina zamierza odstąpić od umowy na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej tężni solankowej na osiedlu Winiary w trybie art. 635 Kodeksu cywilnego z wyłącznej winy wykonawcy – informuje Roman Siemiątkowski, o czym powiadomiono wykonawcę w piśmie wysłanym z ratusza 19 lipca 2017 roku.

Wykonawca powinien w terminie siedmiu dni, licząc od dnia otrzymania pisma, dostarczyć do urzędu kompletną dokumentację projektowo-kosztorysową tężni solankowej. Dalej wiceprezydent tłumaczy, że bezskuteczny upływ terminu wskazanego w piśmie przez zamawiającego „wypełni przesłanki do ustawowego odstąpienia od umowy”. - Uzasadnieniem tego zamiaru jest fakt, iż wykonawca nie wywiązał się z terminu realizacji zadania do 9 czerwca, a także do dnia dzisiejszego nie uzyskał wszystkich wymaganych akceptacji projektu tężni solankowych wraz z infrastrukturą i nie przedstawił żadnych dokumentów świadczących o jego dążeniu do ich uzyskania.

A tymczasem w szóstej edycji jeden z projektów to budowa kolejnej tężni. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE