Reklama

Co z tą klimatyzacją w autobusach?

Opublikowano:
Autor:

Co z tą klimatyzacją w autobusach?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ilu autobusach jest klimatyzacja? W których? Kiedy kierowcy powinni ją włączać? Dlaczego czasami chłodzi jakby chciała a nie mogła?

W ilu autobusach jest klimatyzacja? W których? Kiedy kierowcy powinni ją włączać? Dlaczego czasami chłodzi jakby chciała a nie mogła?

Opublikowaliśmy ostatnio list, w którym nasz czytelnik skarży się na najczęstsze bolączki, których doświadcza jako pasażer Komunikacji Miejskiej. Wśród nich jedną z ważniejszych są kłopoty z klimatyzacją. Bo co z tego, że wszyscy się cieszą z nowych klimatyzowanych autobusów, skoro zdarza się, że kierowcy z sobie tylko znanych powodów nie włączają zimnego nawiewu, a pasażerowie dosłownie ociekają potem stłoczeni jak sardynki w buchających upałem pojazdach.

Ponieważ wielu płocczan dopytuje, jak to z tą klimatyzacją w końcu jest, Komunikacja Miejska postanowiła wyjaśnić, co i jak.

Przede wszystkim - wyjaśnia Anna Kicińska, rzeczniczka spółki - w klimatyzację wyposażonych jest 25 autobusów, czyli jakieś 23 proc. całej floty.

Są więc  niestety spore szanse, że w autobusie będzie jak w piekle, ponieważ nie ma on klimatyzacji, a nie dlatego, że kierowca celowo chce nas usmażyć.

Jeśli ktoś bardzo źle znosi upały, powinien wybierać tylko te autobusy, które są w nią wyposażone.  - Klimatyzowane autobusy to Solarisy od numerów taborowych 723 do 745 oraz dwa MAN-y oznaczone numerami 690 i 691 - zdradza Komunikacja Miejska. Klimatyzacja włączana jest przy temperaturze zewnętrznej sięgającej powyżej 22 st. C.

Ale nawet jeśli trafimy na któryś z 25 autobusów wyposażonych w zbawienny wynalazek, może być tak, że cudownego chłodu wcale nie doświadczymy. -  Sprawna klimatyzacja w warunkach komunikacji miejskiej jest wstanie obniżyć temperaturę od 3 do 5 stopni Celsjusza, ale aby schłodzone powietrze nie wydostawało się na zewnątrz, konieczne jest zamknięcie okien oraz szyberdachów - przypomina Anna Kicińska. - Na utrzymanie temperatury również znaczący wpływ ma czas przejazdu pomiędzy przystankami i częstotliwość otwierania drzwi. W pojazdach, które nie są wyposażone w system chłodzenia, zdani jesteśmy na wentylację wywietrznikami dachowymi i oknami.

- Do naszych pasażerów kierujemy prośbę, aby ewentualne zastrzeżenia dotyczące funkcjonowania klimatyzacji w autobusach kierowali drogą mailową na adres: dyspozytor@kmplock.eu - prosi spółka.  - Ważne jest, by zapamiętać i wskazać numer taborowy pojazdu. Wszystkie zgłoszenia będą przez nas sprawdzane, w przypadku potwierdzenia zgłoszenia, autobus będzie poddawany naprawie systemu chłodzenia.

Fot. KM Płock

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE