Reklama

Co słychać w teatrze? Tańsze bilety, nominacje do nagród i dwie zapowiedziane premiery

Opublikowano:
Autor:

Co słychać w teatrze? Tańsze bilety, nominacje do nagród i dwie zapowiedziane premiery - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z jednej strony podsumowanie w postaci nominacji do corocznych nagród, zaś z drugiej zapowiedzi premier, sięgnięcie po sztukę autorstwa patrona płockiego teatru oraz sztukę o małżeństwie napisanej przez małżeństwo. Pierwszy spektakl grany na dużej scenie wyreżyseruje Marek Mokrowiecki, drugi trafi na Scenę Kameralną za sprawą Mariusza Pogonowskiego, który sam zamierza także wcielić się w jedną z postaci.

Z jednej strony podsumowanie w postaci nominacji do corocznych nagród, zaś z drugiej zapowiedzi premier, sięgnięcie po sztukę autorstwa patrona płockiego teatru oraz sztukę o małżeństwie napisanej przez małżeństwo. Pierwszy spektakl grany na dużej scenie wyreżyseruje Marek Mokrowiecki, drugi trafi na Scenę Kameralną za sprawą Mariusza Pogonowskiego, który sam zamierza także wcielić się w jedną z postaci.

Zacznijmy od tego, co było i nominacji do Srebrnej Maski – dorocznej nagrody przyznawanej z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Przyznaje ją Płockie Towarzystwo Przyjaciół Teatru.

Kogo uhonorowano? Hannę Zientarę-Mokrowiecką za główną rolę w spektaklu "Myszy Natalii Mooshaber" Ladislava Fuksa w reżyserii Marka Mokrowieckiego, Magdalenę Tomaszewską za główną rolę w spektaklu "M. Zimińska" w reżyserii Karola Suszki oraz mistrzowski epizod w przedstawieniu "Gwiazdy rdzewieją na dnie Wisły" Bohdana Urbankowskiego.

[ZT]18529[/ZT]

Sylwię Krawiec nominowano za główną rolę w bajce "Pchła Szachrajka" wg Jana Brzechwy w reżyserii Cezarego Żołyńskiego oraz perfekcję amatorszczyzny w spektaklu "Nic nie gra" Lewisa, Sayera i Shieldsa w reżyserii Stefana Friedmanna. Doceniono również aranżację piosenek w spektaklu M. Zimińska w reżyserii Karola Suszki, przyznając nominację Edwardowi Bogdanowi. Spodobała się scenografia do sztuki "Nic nie gra", uwzględniono również wieloletnią współpracę przy spektaklach w reżyserii Stefana Friedmanna. Czy Srebrną Maskę odbierze Jacek Maria Hohensee? Dowiemy się 7 kwietnia, tuż po premierze spektaklu "Dwa teatry" Jerzego Szaniawskiego w reżyserii Marka Mokrowieckiego. Wówczas poznamy wszystkich laureatów.

[ZT]21324[/ZT]

O spektaklu "Dwa teatry":

- Komedia w III aktach. Jedna z najwybitniejszych sztuk autorstwa PATRONA płockiej Melpomeny.

Dyrektor teatru „Małe zwierciadło” wystawia krótkie, jednoaktowe sztuki. Dwie z nich Matkę i Powódź zobaczymy w przedstawieniu. Obydwie wręcz zachęcają do dyskusji o konieczności dokonania wyboru, o sumieniu.

Nawiązanie w wizji sennej do Powstania Warszawskiego, stawia pytania o sens ofiary złożonej przez młodych powstańców. Zderzenie życia i wizji sennych, sceny realistyczne i oniryczne wizje senne, stanowią o aktualności sztuki,  mogą stanowić też podstawę do dyskusji o sumieniu i konieczności dokonywania wyboru.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru i premiery Dwóch teatrów zapraszamy młodzież do udziału w konkursie literackim. Regulamin konkursu dostępny będzie na naszej stronie wkrótce.

Z kolei 12 kwietnia druga premiera z udziałem Doroty Cempury, Mariusza Pogonowskiego i Szymona Cempury. Tak opisują spektakl "Związek otwarty" włoskiego noblisty Dario Fo i jego żony Franki Rame:

- Czy rozwiązaniem problemów małżeńskich może być związek otwarty? Ta para postanowiła to sprawdzić. Zapraszamy na sztukę o małżeństwie napisaną przez małżeństwo - Dario Fo i Francę Rame, którym inspiracji dostarczyły długie lata wspólnego życia.

Antonina i jej mąż są w związku od lat. Przez większość z nich są nieszczęśliwi. Mąż regularnie wdaje się w romanse, o których ze szczegółami opowiada żonie. Antonina, rzecz jasna, nie jest zachwycona kolejnymi trofeami męża i opowieściami o nich. Efekt? Nerwica, dzikie awantury i nieudane próby samobójcze. W czasie którejś z awantur mężczyzna znajduje rozwiązanie ich problemów - proponuje związek otwarty. Jego umiłowania do takiej formy wspólnego życia nie podziela Antonina, lecz namawiana przez męża, a nawet syna, przystaje na tę propozycję. Czy to uzdrowi ich relację? Zobaczcie sami.

Tańsze bilety

A już w ten weekend - 31 marca  o godz. 19.00 - po raz ostatni w tym sezonie zagrają "Szalone nożyczki". Wszystkie bilety, które zostały, sprzedają po 25 zł. Bilety w promocyjnej cenie dostępne są jedynie w kasie teatru.

[ZT]17627 [/ZT]

Plakaty - płocki Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego, zdjęcia aktorów nominowanych do Srebrnych Masek - Waldemar Lewandowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE