Reklama

Co się dzieje przy Traugutta? Mieszkańcy tracą cierpliwość

Opublikowano:
Autor:

Co się dzieje przy Traugutta? Mieszkańcy tracą cierpliwość - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od blisko dwóch miesięcy trwa remont ulicy Traugutta. Remont oczywiście wiąże się to z niedogodnościami, ale mieszkańcy uważają, że prace powinny być zrobione dużo lepiej. Nie wykluczają składania wniosków o odszkodowanie.

Od blisko dwóch miesięcy trwa remont ulicy Traugutta. Remont oczywiście wiąże się to z niedogodnościami, ale mieszkańcy uważają, że prace powinny być zrobione dużo lepiej. Nie wykluczają składania wniosków o odszkodowanie.

Dokładnie 10 maja na osiedlu Kochanowskiego pojawiły się maszyny, a robotnicy przystąpili do pracy. Czytelnicy skarżyli się, że asfalt został zerwany i... nic więcej się nie działo. Robotników ani widu, ani słychu. Jak wyjaśniał Konrad Kozłowski z Urzędu Miasta, było to spowodowane wykonywaniem przyłącza kanalizacyjnego tuż obok, na terenie spółdzielni. 

[ZT]15667[/ZT]

Jak tłumaczył wówczas Tomasz Żulewski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, kolejność wykonania prac była dość niefortunna, choć mieściła się w przyjętym planie. A mieszkańcy odczuwali i nadal odczuwają ogromne niedogodności. W ich mieszkaniach unosi się kurz, nie mówiąc już o brudzie na samochodach.

- Byłem cierpliwy, ale to co się dzieje w tej chwili jest lekka przesadą. Od ponad miesiąca dojazd od ulicy Kochanowskiego jest rozkopany na amen i totalnie nic się z nim nie dzieje - napisał do nas kolejny zdenerwowany czytelnik. - Jakby tego mało, dojazd od ulicy Mickiewicza jest zastawiony przez maszyny, a ruch został wstrzymany. 

Jak dodaje, jeżdżenie po rozkopanej ulicy to wyraźne straty materialne dla kierowców. Niszczą się np. felgi, opony czy zawieszenie. Najgorzej jest po ulewnych deszczach, kiedy ulica zamienia się w jezioro. Z naszych informacji wynika, że mieszkańcy zamierzają złożyć wnioski o odszkodowanie do Miejskiego Zarządu Dróg. Na dowód fatalnych warunków na ul. Traugutta czytelnik przysłał m.in. ten filmik. 

[YT]https://youtu.be/sleyS9V57Zk[/YT]

Jak wyjaśnia Żulewski, prace są prowadzone zgodnie z przyjętym harmonogramem. Co zatem udało się już zrobić? 

- Wykonawca zakończył już prace przy budowie kanalizacji deszczowej na terenie spółdzielni - tłumaczy dyrektor. - Zakończyła się także budowa ciepłociągu. Rozpoczęły się prace od strony ulicy Mickiewicza. Wykonawca twierdzi, że nie ma żadnego opóźnienia w pracach. 

Dyrektor nie ma wiedzy na temat złożonych wniosków o odszkodowanie z ul. Traugutta. Jak dodaje, wszelkie roszczenia będą przekierowywane do wykonawcy, bo cały czas jest to plac budowy. 

Prace przy remoncie ul. Traugutta powinny zakończyć się w październiku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE