Reklama

Co sądzicie o połączeniu Płock-Modlin?

Opublikowano:
Autor:

Co sądzicie o połączeniu Płock-Modlin? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejowe połączenie Płocka z Modlinem zostało zapisane w Strategii Rozwoju Transportu, czyli dokumencie, który określa priorytety inwestycyjne w Polsce do 2020 roku.

Kolejowe połączenie Płocka z Modlinem zostało zapisane w Strategii Rozwoju Transportu, czyli dokumencie, który określa priorytety inwestycyjne w Polsce do 2020 roku.

Dokument, który został przygotowany przez ministerstwo infrastruktury i rozwoju, jest jednym z najważniejszych programów dotyczących transportu i związanych z nim priorytetów inwestycyjnych. Umieszczone tam inwestycje mają wielkie szanse realizacji w oparciu o krajowe lub unijne środki finansowe.

Ministerialny dokument trafił już do konsultacji społecznych, co oznacza, że każda osoba zainteresowana linią kolejową, która miałaby połączyć Płock z Modlinem, może wypowiedzieć się w tej sprawie, wypełniając . Do 5 lutego uwagi i wnioski można składać drogą elektroniczną. Własne wnioski lub wypełnioną ankietę można również wysłać na adres e-mail projekt.dokumentu.DI@srt2020.pl lub wplyw.srodowisko.DI@srt2020.pl.

Uwagi lub wypełnioną ankietę można przesłać pocztą na adres: WS Atkins-Polska Sp. z o.o.
ul. Zwycięstwa 10, 44-100 Gliwice (z dopiskiem „konsultacje społeczne”). Jest także możliwość złożenia uwag ustnie do protokołu w siedzibie ,ministerstwa infrastruktury i rozwoju przy ulicy Chałubińskiego 4/6 w Warszawie pok. nr 501A, budynek B w godzinach 9-15. Dla potrzeb konsultacji społecznych uruchomiony został również specjalny telefon numer 22 390 59 58, czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10-16.

W Strategii Rozwoju Transportu do 2020 r. znalazły się również prace na linii kolejowej Kutno – Płock. Jak ważne jest poprawienie jakości tego połączenia, nie trzeba przekonywać chyba nikogo.

– Dokument jest w fazie konsultacji społecznych. Zachęcam samorządowców i mieszkańców do wzięcia w nich udziału – powiedział marszałek Adam Struzik. – Ministerstwo infrastruktury i rozwoju oraz PKP PLK zrozumiały, że inwestycja jest ważna i potrzebna. Trzeba jednak postawić kropkę nad „i”. Głosy wsparcia wzmocnią jej pozycję w strategii i zwiększą szansę realizacji.

Dokumentacja związana z projektem kolejowego połączenia Płock – Modlin została przekazana do ministerstwa infrastruktury i rozwoju oraz do PKP Polskich Linii Kolejowych, które w obecnym stanie prawnym mogą być jedynym podmiotem odpowiedzialnym za przeprowadzenie tej inwestycji.

fot. www.mazowieckie.com.pl

Zobacz też:

W 50 minut Płock-Warszawa. Pociągiem

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE