Reklama

Co roku w procesjach szły tłumy wiernych. Pandemia pokrzyżowała plany

Opublikowano:
Autor:

Co roku w procesjach szły tłumy wiernych. Pandemia pokrzyżowała plany  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Co roku ulicami Płocka w Boże Ciało przechodziło kilka procesji. Wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa obostrzenia obejmują także Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Co roku ulicami Płocka w Boże Ciało przechodziło kilka procesji. Wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa obostrzenia obejmują także Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. 

W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie zwana Bożym Ciałem. Kojarzy się przede wszystkim z procesjami, którymi szły setki wiernych. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, trzeba zweryfikować plany. Ulicami Płocka nie przejdzie chociażby tradycyjna procesja od katedry do kościoła św. Jana Chrzciciela. 

- Główna Msza św. sprawowana będzie w bazylice katedralnej płockiej o godz. 11:00. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi biskup płocki Piotr Libera. Mszę św. koncelebrować będą: biskup pomocniczy diecezji płockiej Mirosław Milewski i ks. infułat Wojciech Góralski oraz inni księża. Oprawę muzyczną zapewnią: Chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses i kwartet Canzona - mówi nam dr Elżbieta Grzybowska, rzeczniczka Kurii Płockiej. - Procesja z Najświętszym Sakramentem przejdzie tylko wokół katedry, trzykrotnie, będzie się zatrzymywać przy jedynym ołtarzu wystawienia na zewnątrz, znajdującym się naprzeciwko katedry. Procesja zakończy się przy czwartej stacji – we wnętrzu katedry, przy ołtarzu.

Z dużych procesji zrezygnowano także w parafiach, jak choćby w parafii św. Wojciecha, parafii św. Krzyża czy Parafii pw. Świętego Jakuba Apostoła - w tym roku, wzorem katedry, procesje są ograniczone do przemarszu wokół kościoła. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE