Reklama

Co po policji? Zamiast mieszkań…inkubator?

Opublikowano:
Autor:

Co po policji? Zamiast mieszkań…inkubator? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz przymierza się, by zamiast mieszkań komunalnych w budynku po policji przy Słowackiego stworzyć nową jednostkę miejską - Inkubator Przedsiębiorczości i Innowacyjności.

Ratusz przymierza się, by zamiast mieszkań komunalnych w budynku po policji przy Słowackiego stworzyć nową jednostkę miejską - Inkubator Przedsiębiorczości i Innowacyjności.

Mimo że od miesięcy mówiło się, że w budynku przy Słowackiego, w której do przeprowadzki mieściła się komenda policji, zostaną stworzone mieszkania komunalne, nagle okazało się, że miasto ma nowy pomysł na charakterystyczny biało-niebieski budynek na Skarpie. Otóż - jak zdradził dziś podczas konferencji prasowej prezydent Andrzej Nowakowski, budynek miałby stać się siedzibą dla płockich tzw. start-up’ów, czyli tymczasowych firm stworzonych w ramach inkubatora przedsiębiorczości, które szukają swego miejsca na rynku. - Będzie to miejsce ułatwiające integrację środowiska małych i średnich przedsiębiorstw, sprzyjające tworzeniu powiązań kooperacyjnych, wymianie doświadczeń itd. - zapowiada Ratusz.

Czym są inkubatory przedsiębiorczości? Jak wyjaśnia Hubert Woźniak z biura prasowego Ratusza, działa to tak: ktoś ma pomysł na biznes, ale zupełnie nie wie, jak wziąć byka za rogi. Rozpoczyna więc działalność w ramach inkubatora, który zapewnia mu m.in. obsługę księgowej w zakresie ZUS i urzędu skarbowego itd., komputer, a także właśnie siedzibę. Gdy dana firma nauczy się już poruszać w biznesie i zaistnieje na rynku, czyli zdobędzie klientów - „wykluwa się” z inkubatora i zaczyna samodzielne życie.  W Płocku funkcjonuje Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości.

Ratusz chciały stworzyć  swój Inkubator Przedsiębiorczości i Innowacyjności.  Jak mówił prezydent, zamiary są ambitne - inkubator miałby działać we współpracy m.in. z Płockim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym. Płock miałby się wzorować na przykładzie Gdyni, która na stworzenie Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości i budowę obiektu dysponującego nowoczesnymi powierzchniami przeznaczonymi do działalności firm innowacyjnych otrzymała środki z Unii.

A co z mieszkaniami? - Mieszkania komunalne cały czas powstają w Płocku - odpiera Hubert Woźniak. - Właśnie oddaliśmy klucze mieszkańcom Kwiatowej, kolejne, dzięki dofinansowaniu z Banku Gospodarstwa Krajowego, powstaną przy Sienkiewicza i Kwiatka, poza tym mamy też budynki po internacie III LO - wskazuje.

Uchwała intencyjna zostanie poddana głosowaniu radnych podczas jutrzejszej sesji rady miasta. Przypomnijmy - to przedostatnia sesja rady tej kadencji przed wyborami. Jest to też ostatnia chwila, by móc starać się o środki z Unii na tego typu projekty. W nadchodzącym „rozdaniu” środków unijnych to właśnie pomysły nastawione na innowacyjność mają największe szanse na finansowanie.

Więcej wkrótce

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE