Reklama

Reklama

Co łączy Einsteina, Konopnicką oraz siostry Williams? Wyjątkowe spotkanie w Płocku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Co łączy Einsteina, Konopnicką oraz siostry Williams? Wyjątkowe spotkanie w Płocku - Zdjęcie główne

Edukacja domowa zyskuje na popularności | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wymienione osoby, a także np. Agatha Christie, uczyły się nie w szkole, lecz w domu. Właśnie edukacji domowej poświęcone będzie spotkanie dla rodziców, które odbędzie się w poniedziałek 27 czerwca w biurowcu Cotex.

Reklama

Edukacja domowa zyskuje coraz więcej zwolenników. Podobnie jak w USA, gdzie ta forma kształcenia jest szczególnie popularna, coraz więcej polskich rodziców decyduje, że ich dzieci nie będą chodziły do szkoły, ale będą uczyły się w domu, w rodzinie. Teraz, po dwuletnim doświadczeniu nauki zdalnej spowodowanej pandemią, zainteresowanie edukacją domową jeszcze bardziej wzrosło.

- Powody decyzji o porzuceniu utartej ścieżki edukacyjnej są bardzo różne. Nierzadko wynikają z rozczarowania systemem edukacji albo z pragnienia wychowania dzieci w zgodzie z wyznawanymi ideałami, które coraz częściej rozmijają się ze światem wartości narzucanych w szkole czy w grupie rówieśników - tłumaczą organizatorzy spotkania.

Spotkanie w Coteksie to forum wymiany myśli między rodzicami – zaproszeni goście zgodzili się odpowiedzieć na pytania zadawane przez rodziców w nurtujących ich kwestiach.

Jak nauczyć dziecko fizyki, jeśli samemu nie rozumiało się jej ni w ząb? Albo co mówią rówieśnicy dziecka na wieść, że nie chodzi ono jak inni do szkoły, tylko uczy się w domu? – to tylko przykładowe pytania, które będzie można zadać rodzicom.

Nie zabraknie wśród nich pytań o powody obrania tej nietypowej drogi, odczucia dzieci, a przede wszystkim o praktyczne kwestie – np. związane z harmonogramem dnia, nauką przedmiotów powszechnie uznawanych za trudne, realizację potrzeby kontaktu z rówieśnikami.

Swoimi doświadczeniami podzielą się rodzice uczący w domu, m.in.:

- Sylwia Jabs – mama czworga dzieci, w tym trojga w edukacji domowej, działa na rzecz obrony kobiecości oraz promocji macierzyństwa

- Magda Karpienia – mama trojga dzieci uczonych w domu. Wraz z mężem Rafałem – trenerem etyki outdoorowej, edukatorem leśnym i surwiwalowym, współtworzą pod Płockiem inicjatywę „Czas na las – wyprawy leśne", oferując dzieciom i dorosłym pełne przygód wyprawy po okolicznych lasach

- Ewa Zaręba – mama siedmiorga dzieci, w tym trojga w edukacji domowej

- Zuzanna Zarzycka – mama pięciorga dzieci, w tym dwojga w edukacji domowej.

Edukacja domowa w Płocku

- Chcemy przybliżyć rodzicom obraz edukacji domowej niejako od kuchni i służyć im radą, gdyby sami się zdecydowali na tę wyjątkową przygodę, ale z drugiej strony rozwiać krzywdzące mity, które narosły na temat nauki w domu i osób, które się w nią zaangażowały – wyjaśnia Sylwia Jabs.

Spotkanie jest skierowane nie tylko do osób, które zamierzają uczyć dzieci w domu, ale do wszystkich, którzy są zainteresowani edukacją dzieci i młodzieży. Podczas spotkania będą bezpłatnie rozdawane opracowane przez ekspertów poradniki dla rodziców dotyczące m.in. zagrożeń cyfrowych.

Spotkanie odbędzie się 27 czerwca o godzinie 17:00 w biurowcu Cotex al. Piłsudskiego 35 (sala konferencyjna na IV piętrze, wejście nr 2 – środkowa klatka). Wstęp jest bezpłatny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy