Reklama

Co działo się w Płocku w ciągu ostatnich dni? [PODSUMOWANIE]

Opublikowano:
Autor:

Co działo się w Płocku w ciągu ostatnich dni? [PODSUMOWANIE] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czym żyli płocczanie w minionym tygodniu, o czym dyskutowali, co ich ucieszyło, co zasmuciło, a co zdenerwowało? Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na łamach Portalu Płock.

Czym żyli płocczanie w minionym tygodniu, o czym dyskutowali, co ich ucieszyło, co zasmuciło, a co zdenerwowało? Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na łamach Portalu Płock.

Najwięcej emocji wzbudziły dwa festiwale i list  w sprawie sytuacji na starówce. Naszych czytelników ucieszył pozytywny odzew z ministerstwa odnośnie planów utworzenia w Płocku ośrodka radioterapii. Były też smutne wiadomości - kilkadziesiąt tysięcy osób przeczytało wspomnienie o zmarłym konstruktorze legendarnego Bizona, wspominając polską maszynę i jej twórców, a także o zmarłej społeczniczce z naszego miasta.  Przypominamy najpopularniejsze i najczęściej komentowane artykuły minionego tygodnia.

Tysiące osób bawiło się na płockiej plaży podczas kolejnej, 11. już, edycji Audioriver. Organizatorzy szacują liczbę uczestników na 28 tysięcy. Jak tegoroczną odsłonę festiwalu ocenia płocka policja?

Tylko te tony śmieci! Choć festiwal muzyki elektronicznej został przyjęty bardzo dobrze, niestety, mimo kilku dni od zakończenia imprezy nad Wisłą wciąż zalegały tony śmieci.

Były też smutne wiadomości: zmarł Bolesław Rostowski, inżynier, konstruktor, jeden z twórców legendarnego kombajnu Bizon, z którego niegdyś słynął Płock. Miał 95 lat.

Ministerstwo zdrowia poparło apel radnych o utworzenie w Płocku ośrodka radioterapii dla pacjentów cierpiących na raka. Wiceszef resortu zdrowia uważa, że płockie centrum onkologiczne jest niezbędne dla płocczan, którzy dziś muszą leczyć się w Warszawie czy Bydgoszczy, a jego powstanie odciąży te ośrodki.

W środę przyszła kolejna smutna wiadomość - nie żyje Beata Kowalska, nauczycielka, społeczniczka, wiceszefowa fundacji Portal FM Pomagamy Dzieciom. Miała 48 lat.

Gdy Warszawa stanęła do walki, Katarzyna Rabińska-Nowakowska pseudonim "Kasia" miała zaledwie 20 lat. W powstaniu straciła nogę. - Nigdy nie żałowałam tej nogi - mówi twardo, ale z wdziękiem. Z okazji rocznicy powstania warszawskiego przypominamy ciekawą rozmowę.

Nieprzyjemnie i niebezpiecznie - tak zdaniem naszego czytelnika jest obecnie na Starym Mieście. Nie jest odosobniony - na to, że płocczanie nie czują się bezpiecznie na Tumach i na starówce, zwracał uwagę również radny.

Awantury, wrzaski, zaczepianie. Nocą starówką strach przejść - mieszkańcy starówki kilka razy wzywali policję do grup młodych ludzi zachowujących się, delikatnie mówiąc, mało kulturalnie w samym sercu Starego Miasta.

Odnaleziono zwłoki dwóch osób. Ciało nieznanej osoby ujawniono w starej masarni w Bronowie Zalesiu, a zwłoki mężczyzny - w Płocku za sklepem z dewocjonaliami przy 1 Maja.

Za nami Polish Hip Hop TV Festival. Nie przebrzmiały jeszcze echa festiwalu Audioriver, a na płockiej plaży zakończył się już kolejny festiwal. - Hallo Płock, wszystkie ręce w górę – wołał do publiczności Pezet. Tuż przed jego występem były oświadczyny.

Dobra wiadomość dla bezrobotnych z Płocka i okolic. Polska firma technologiczno-informatyczna Qumak otworzyła w Płocku centrum zajmujące się usługami w branży IT. W ciągu najbliższych kilku miesięcy pracę ma tam znaleźć nawet 200 specjalistów z regionu.

Policja apeluje, by uważać na oszustów. Wróżenie z ręki skończyło się dla 53-latki z powiatu płockiego utratą złotej obrączki i gotówki.

Około tysiąca osób z całej diecezji płockiej wyruszyło w sobotę rano z Płocka do Częstochowy. Wśród 11 grup pątników najliczniejsi są płocczanie. Na Jasną Górę pielgrzymuje w tym roku 150 mieszkańców Płocka.

Blisko 1,5 miliona złotych pochłoną prace na ostatnim odcinku ulicy Kazimierza Wielkiego. To najbardziej zniszczony, a jednocześnie najbardziej reprezentacyjny fragment ulicy. Na czas prac będzie on wyłączony z ruchu.

Wśród wiadomości z regionu uwagę czytelników przykuł m.in. artykuł o urzędzie gminy Wyszogród. Tylko tam nie opublikowano dotąd oświadczeń majątkowych władz gminy ani radnych. W dodatku strona padła ofiarą ataku hakerów i zamiast urzędowych komunikatów wyświetla nieprzyzwoite treści. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE