Reklama

Co działo się w Płocku w ciągu ostatnich dni? [PODSUMOWANIE]

Opublikowano:
Autor:

Co działo się w Płocku w ciągu ostatnich dni? [PODSUMOWANIE] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czym żyli płocczanie w minionym tygodniu, o czym dyskutowali, co ich ucieszyło, co zasmuciło, a co zdenerwowało? Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na łamach Portalu Płock.

Czym żyli płocczanie w minionym tygodniu, o czym dyskutowali, co ich ucieszyło, co zasmuciło, a co zdenerwowało? Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na łamach Portalu Płock.

To był smutny tydzień - podsumowanie  zdominowały informacje o dwóch tragicznych wypadkach - w pierwszym zginęła 38-letnia matka, a jej dzieci i mąż zostali ranni, natomiast w drugim, na Trasie Popiełuszki - 43-letni płocczanin. Powróciło również pytanie o bezpieczeństwo na tym odcinku drogi. 

Wcześniej żywo dyskutowaliście m.in. o tym, że na festiwalu rockowych często (zdaniem niektórych, zbyt często), występują niektóre zespoły, o wizycie Adriana Zandberga z Partii Razem, a także Centrum Sportów Ekstremalnych na Podolszycach czy planowanej fuzji MZOS i Orlen Areny, której obawiają się pracownicy tej pierwszej placówki. Zainteresowanie wzbudziło również niespodziewane odkrycie w starym magazynie, a także 

Oto skrót najczęściej czytanych i komentowanych wydarzeń minionego tygodnia:

Jedna osoba zginęła w wypadku, do którego doszło w piątek rano na Trasie ks. Jerzego Popiełuszki. To niebezpieczny punkt, w którym zdarzały się już wypadki.

Do tragicznego wypadku doszło  w czwartek ok. 16.00 w Kruszczewie w gminie Stara Biała pod Płockiem. Na miejscu zginęła kobieta, matka dwojga dzieci, które podobnie jak ich ojciec trafiły do szpitala. Ranny został również kierowca drugiego z aut.

Płocczanie coraz głośniej narzekają, że na festiwalach organizowanych przez POKiS do znudzenia pojawiają się ci sami artyści. Co ich łączy? Osoba menadżera Wojciecha Wojdy, lidera zespołu Farben Lehre.

Jeszcze w tym roku będzie można poszaleć na rolkach, deskorolce i na rowerze w nowym Centrum Sportów Ekstremalnych, które powstanie obok Szkoły Podstawowej nr 23 i parku na Podolszycach. Tor o kształcie pętli umożliwi dwukierunkową jazdę o różnym stopniu trudności. 

Prezydent Płocka wypowiedział się na swoim blogu w temacie doniesień o możliwej likwidacji sekundników. Co na to wszystko ministerstwo? Znamy już odpowiedź.

Pod koniec lipca i w pierwszej połowie sierpnia złożono w sądzie wnioski o upadłość spółek Grupa Opeus i Opeus Energia - poinformowali nasi czytelnicy. Jednak prezes spółki wyjaśnia, jak naprawdę wygląda kondycja Opeusa i ogólna sytuacja na rynku fotowoltaiki.

W starym magazynie miejskiej spółki przy Polnej znaleziono równie piękne co nadgryzione zębem czasu drzwi wejściowe. Jeden z najstarszych pracowników spółki twierdzi, że są to zabytkowe drzwi starej żydowskiej synagogi. Zainteresowani rozwikłaniem zagadki pięknie zdobionych drzwi są płoccy muzealnicy.  Rozmawialiśmy o nich z wicedyrektorką Muzeum Mazowieckiego.

Nowy kredyt na 150 milionów? Radni zadecydują lub nie o zaciągnięcia kredytu, który przewyższa wszystkie dotychczasowe kwoty. Chodzi o niebagatelną sumę, za którą można sfinansować pięć wiaduktów na Piłsudskiego.

Blisko 100 pracowników obawia się utraty pracy - pracownicy Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych obawiają się, że przekształcenie w spółkę prawa handlowego po fuzji z Orlen Areną pociągnie za sobą utratę pracy i wzrost cen biletów dla mieszkańców. Mają żal do Ratusza, że nikt z nimi nie rozmawia na temat planów. Aby walczyć o swoje miejsca pracy, założyli związek zawodowy.

Na poniedziałkowej komisji kultury, sportu i turystyki zjawił się trener drużyny siatkarskiej MUKS Volley Płock i prosił radnych o pomoc. - To niepowtarzalna szansa ? przekonywał. Nasza drużyna otrzymała możliwość gry w II lidze. Jest tylko jedna przeszkoda, chodzi o pieniądze.

Nie żyje młoda aktorka. Odeszła od nas w niedzielę.- Śpij dobrze Naćka i nie przejmuj się, zawsze zostawimy dla Ciebie kawałek sceny – napisał aktor Mariusz Pogonowski. Natalia Cetlińska, którą mogliśmy oglądać w wielu przedstawieniach Teatru Per Se, odeszła 21 sierpnia.

W Płocku gościł Adrian Zandberg, który obecnie jest członkiem zarządu krajowego partii Razem. W środę na spotkaniu w Płocku opowiadał o co walczy ugrupowanie, dlaczego nie chciał współpracy z Leszkiem Millerem, czym różni się według niego polityka od politykierstwa i z jakiego powodu wielka koalicja przeciwko rządzącej partii to kiepski pomysł.

Koncert w parku na Podolszycach rozpoczął piątą po reaktywacji edycję Vistula Folk Festival. Na scenie zaprezentowały się zespoły z Indonezji, Hiszpanii, Ukrainy, Słowacji oraz z Płocka.

Radni debatowali nad nazwami dla płockich rond. Mocno się przy tym pokłócili... - Wstydzę się tego, co tu się dzieje - oświadczyła radna Daria Domosławska. - Dla mieszkańców to będzie jak zimny prysznic.

Płocki Ratusz odpowiedział na listy naszych czytelników w sprawie płatnego parkowania. W swoim liście Hubert Woźniak z biura prasowego Urzędu Miasta tłumaczy m.in., dlaczego parkomaty nie staną się maszynką do zarabiania pieniędzy potrzebnych miastu na kredyty. Niestety, nie ma też dobrych wieści dla tych, którzy oczekiwali zmian odnośnie zasady, że za darmo można zostawić samochód tylko na pół godziny i tylko raz dziennie.

W Płocku strasznie kradną - giną samochody, rowery, nawet betoniarka! Długą listę kradzież z ostatnich kilku dni przedstawił Jarosław Ostrowski z płockiej komendy policji.

Do dwóch groźnych wypadków doszło we wtorek, w Płocku i w Starym Duninowie. W obu zdarzeniach ucierpiało łącznie pięć osób.

W poniedziałkowy wieczór osiedla Łukasiewicza i Dobrzyńska pogrążyły się w egipskich ciemnościach, które - jak donoszą nasi czytelnicy - trwały i trwały.

Płoccy kibice przyłączyli się do nieformalnego porozumienia fanów piłki nożnej. Cel bynajmniej nie jest sportowy...

Najmłodsi płocczanie wraz ze swoimi rodzicami bawili się na pikniku arabskim w 11. już wakacyjnej podróży wirtualnej z biblioteką na Podolszycach.

Przy ulicy Teatralnej stanął już pomnik starego teatru, który niegdyś stał przy Piekarskiej. Pomnik wykonano z kluczy przynoszonych przez płocczan.

Na starówce stanęły kramy z różnościami - rozpoczął się  Jarmark św. Bartłomieja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE