Reklama

Co dalej z remontem mostu? Potrzebna zgoda radnych na przesunięcie 4,5 mln zł

Opublikowano:
Autor:

Co dalej z remontem mostu? Potrzebna zgoda radnych na przesunięcie 4,5 mln zł - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na najbliższej sesji radni zdecydują o przesunięciu pieniędzy na remont mostu im. Legionów Piłsudskiego, aby jak najszybciej rozpocząć zapowiadany remont przeprawy.

Na najbliższej sesji radni zdecydują o przesunięciu pieniędzy na remont mostu im. Legionów Piłsudskiego, aby jak najszybciej rozpocząć zapowiadany remont przeprawy.

Informację otwarcia ofert na przebudowę mostu im. Legionów Piłsudskiego opublikowano 20 kwietnia 2019 r., więc trochę już czasu upłynęło. Jak dowiedzieliśmy się w poniedziałek od Huberta Woźniaka z Referatu Informacji Miejskiej w płockim Ratuszu, radni podczas sesji w maju zdecydują o przeznaczeniu 4,5 mln zł.

- Chodzi o to, by jak najszybciej podpisać umowę z firmą, która wystartowała w przetargu na przebudowę mostu im. Legionów Piłsudskiego - tłumaczy Woźniak.

Była to firma Freyssinet Polska, która podjęłaby się zadania za kwotę 8 mln 546 tys. zł brutto. Tylko ta jedna firma wzięła udział w postępowaniu ogłoszonym przez Miejski Zarząd Dróg.

Przypomnijmy też, że już wcześniej zarezerwowano w budżecie 4,5 mln zł na remont przeprawy mostowej, natomiast o kolejne 4,5 mln zł na ten sam cel Ratusz starał się pozyskać z rezerwy subwencji ogólnej z Ministerstwa Infrastruktury. - Liczymy na to, że w tym tygodniu dowiemy się, czy otrzymamy dofinansowanie - dodaje Woźniak.

[ZT]22118[/ZT]

[ZT]22392[/ZT]

Jeśli radni zgodzą się na przesunięcie pieniędzy, zostanie zabezpieczona cała kwota i prace mogą rozpocząć się szybciej, może nawet pod koniec czerwca, jeśli do tego czasu doszłoby do podpisania umowy z wybranym wykonawcą i powstania projektu tymczasowej organizacji ruchu. Jeśli informacje z ministerstwa będą pozytywne, tym lepiej. To nie pierwszy raz, kiedy Ratusz decyduje się na zabezpieczenie całej kwoty w miejskim budżecie na realizację jakiegoś przedsięwzięcia, jednocześnie starając się o częściowe dofinansowanie, by przyspieszyć prace. Tak było np. w przypadku nabrzeża.

Ponadto w Ratuszu ubezpieczają się na różne możliwości, ponieważ kilka dni temu pojawiła się informacja o wstrzymaniu przez resort finansów pieniędzy dla Ministerstwa Infrastruktury na wpłaty środków na utrzymanie i remonty dróg krajowych przebiegających przez miasta. Miało chodzić o ok. 336 mln zł, środki z rezerwy subwencji ogólnej. - Wnioski w tym roku zostały złożone na początku lutego i zaopiniowane przez resort infrastruktury, ale do dziś pieniądze nie zostały zwolnione, bo brakuje decyzji Ministerstwa Finansów - informowało RMF FM. Rzecznik prasowy Ministerstwa Finansów dementował jednak tą informację za pośrednictwem ogólnokrajowych mediów.

- Nie jest prawdą, że MF blokuje uruchomienie środków z rezerwy subwencji ogólnej w wysokości 335.999 tys. zł. MF pozytywnie zaopiniował kryteria podziału rezerwy - zapewniał Paweł Jurek.

Twierdził, że trwają prace nad ustaleniem listy złożonych przez powiaty, miasta na prawach powiatu i województwa wniosków, które spełniają przyjęte kryteria podziału rezerwy subwencji ogólnej. Ostateczny projekt podziału miał zostać zaproponowany 14 maja. W razie akceptacji projekt powinien trafić do Ministra Finansów celem poinformowania właściwych jednostek samorządu terytorialnego o przyznanych środkach z rezerwy subwencji ogólnej. Przygotowanie tych informacji dla samorządów, jak zapowiedziano, nastąpi niezwłocznie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE